Lietuvoje

2018.07.06 12:47

Prezidentė: didžiuokimės savo kūriniu – Lietuvos valstybe

ELTA2018.07.06 12:47

Ilgame valstybingumo kelyje būta visko, tačiau mūsų tauta visada rasdavo savyje drąsos ir stiprybės vėl prikelti Lietuvos valstybę, sveikindama Valstybės dienos proga sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Liepos 6-oji mums primena, kad valstybė esame jau beveik aštuonis šimtus metų, kai Karalius Mindaugas atvedė suvienytą Lietuvą į Europą.

Ilgame valstybingumo kelyje būta visko, tačiau mūsų tauta visada rasdavo savyje drąsos ir stiprybės vėl prikelti Lietuvos valstybę. Todėl šimtmečio jubiliejus – tai visų, žinomų ir nežinomų kovotojų už laisvę pergalė, jų svajonė, virtusi tikrove.

Mes visi drauge auginome ir stiprinome šią valstybę. Kad ji taptų tokia, kaip šiandien. Įgavusi pasitikėjimo savimi, pripažinta ir įvertinta, tvirta, kaip niekad.

Didžiuokimės savo kūriniu – Lietuvos valstybe. Tegul šventė įsisiūbuoja per visą Lietuvą ir pasaulį – visur, kur yra mūsų tautiečių ir draugų, kur iškelta Trispalvė“, – sako prezidentė, ragindama pasveikinti vieni kitus ir savo Tėvynę.

Su Valstybės švente Lietuvos gyventojus pasveikino ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Šiandien – mūsų Valstybės šventė. Švenčiame įkurtą savo šalį ir prieš šimtmetį atkurtas žmonių valstybės viltis. Švenčiame tai, kad kuriame valstybę kasdien ir turime pareigą ir garbę daryti tai drauge. Sveikinu visus, nes šiandiena yra skirta Lietuvos žmonių vienybei. Tauta su skirtingais požiūriais, pažiūromis ir patirtimis – tai laisvė. Laisvė kiekvieno širdyje yra visų mūsų bendros ateities pagrindas. Tad šią Valstybės dieną laisvei pabrėžti skirkime Tautišką giesmę. Traukime ją skambiai, apsikabinkime vieni kitus stipriau ir džiaukimės garsiau“, – sakoma V. Pranckiečio sveikinime.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, šių metų Valstybės diena – ypatinga.

„Tūkstančiai Lietuvos žmonių iš viso pasaulio sugrįžo namo švęsti Lietuvos šimtmečio ir pasidžiaugti didžiausiu mūsų Tautos kultūriniu palikimu – dainomis ir šokiais. Tai ypatingai šviesios dienos, leidžiančios pajusti gilius, mus visus jungiančius saitus.

Per šimtą atkurtos Lietuvos metų nueitas nelengvas kelias. Visos Lietuvos šeimos patyrė daug skausmo ir tamsos akimirkų. Visgi mūsų niekas nepalaužė – atsilaikėme. Tūkstantmetė Lietuvos dvasios stiprybė vedė mus į priekį. Šiandien tiek Vilniuje, tiek visame plačiame pasaulyje galime išdidžiai švęsti Lietuvą“, – teigiama S. Skvernelio sveikinime.

Anot vyriausybės vadovo, stiprėjančios visuomeninės iniciatyvos stiprina ir augina mūsų demokratiją bei skatina mus visus labai atsakingai pažvelgti į mūsų Tautos bei valstybės ateitį. Sugebėsime susitelkti bei visiems mūsų žmonėms pasakyti: Lietuva buvo, yra ir bus kiekvieno lietuvio namai.

„Tegul Tautiška giesmė šįvakar pasklinda po visą pasaulį ir atranda savo vietą kiekvieno Lietuvos vaiko širdyje. Lietuva – mūsų visų laukiantys namai“, – sako premjeras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.