Lietuvoje

2018.07.05 17:00

Paskelbta popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje programa

LRT.lt 2018.07.05 17:00

Ketvirtadienį paskelbta popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje programa. Su popiežiumi galima bus susitikti Vilniuje ir Kaune rugsėjo 22–23 dienomis.

Popiežiaus lėktuvas Vilniuje, numatoma, leisis rugsėjo 22 dieną, šeštadienį, 11.30 val. Po pasisveikinimo ceremonijos popiežius vyks į prezidentūrą, kur susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, valdžios ir visuomenės atstovais, diplomatinio korpuso nariais.

16.30 val. popiežius lankysis Aušros vartų koplyčioje, po to Katedros aikštėje susitiks su jaunimu ir apsilankys Vilniaus arkikatedroje.

Sekmadienį, rugsėjo 23 dieną, 8.15 val. popiežius iš sostinės išvyks į Kauną, kur Santakos parke aukos Šv. Mišias. Kauno kurijos rūmuose numatomi popiežiaus pietūs su vyskupais, po kurių Kauno arkikatedroje jis susitiks su kunigais, vienuoliais, pašvęstaisiais, seminaristais.

Po to popiežius vėl vyks į Vilnių, kur aplankys Okupacijos ir laisvės kovų muziejų.

Pirmadienį, rugsėjo 24 dieną, popiežius vyks į Latviją, o rugsėjo 25 dieną – į Estiją.

Kaip praneša organizatoriai, norintys dalyvauti Šv. Mišiose ar jaunimo susitikime su popiežiumi galės registruoti internetu nuo rugpjūčio 1 dienos. Ketinantys šiuose susitikimuose dalyvauti su parapijos bendruomene kviečiami jau dabar kreiptis į savo parapijos, bažnyčios kunigus. Į kitus renginius registracija nenumatoma.