Lietuvoje

2018.07.05 14:15

Ruošiantis blokuoti vogtus mobiliuosius, gali suaktyvėti prekyba jais, įspėja policija

BNS2018.07.05 14:15

Lietuvoje ruošiantis blokuoti vogtus mobiliuosius įrenginius, gali suaktyvėti prekyba jais, įspėja policija.

„Nors telefonų, planšečių ir kitų prietaisų vagysčių skaičius mažėja, jos vis dar išlieka vienos dažniausių Lietuvos gatvėse. (...) Spėjame, kad likus kelioms savaitėms iki IMEI kodų blokavimo, bus siekiama parduoti tokius įrenginius. Gyventojai privalo išlikti atidūs ir budrūs“, – policijos pranešime teigia Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis.

Preliminariais duomenimis, liepos 25 dieną mobiliojo ryšio bendrovėms policijos prašymu pradėjus blokuoti visus Lietuvoje bei užsienyje pavogtus, pamestus ar neteisėtai įsigytus mobiliojo ryšio įrenginius, bus užblokuota maždaug 10 tūkst. įrenginių, kurių IMEI kodai yra įtraukti į tarptautinę ryšio operatorius vienijančios asociacijos GSMA sistemą.

Policijos atstovų teigimu, lombarduose, socialiniuose tinkluose, skelbimų portaluose, laikraščiuose gali padaugėti skelbimų, siūlančių įsigyti mobiliojo ryšio prietaisus, planšetinius kompiuterius už patrauklią kainą.

„Po Liepos 25-osios mobiliojo ryšio prietaisų vagystės nebeturės prasmės. Į vogtą įrenginį įdėjus SIM kortelę, jis paprasčiausiai neveiks, todėl gyventojai turėtų nesusižavėti prieinama kaina. Nusipirkus tokį prietaisą, pinigai bus tiesiog išmesti. Prieš įsigyjant naudotą įrenginį būtina patikrinti jo IMEI kodą ir sužinoti, ar jis nėra vogtas“, – pataria R. Matonis.

Kombinacijos *#06# dėka vartotojas gali sužinoti savo mobiliojo ryšio prietaiso IMEI kodą. Taip pat IMEI kodą galima rasti ant prietaiso pakuotės ar lipduko po telefono baterija.

Perkant mobiliojo ryšio prietaisą rekomenduojama prašyti pateikti dokumentus, įrodančius, kad prietaisas įgytas teisėtai.

Savitarnos portale www.manoimei.lt įvedus IMEI kodą galima sužinoti, ar įrenginys nėra įtrauktas į „juodąjį sąrašą“.

Pasitikrinti rekomenduojama visiems įrenginių savininkams, pirkusiems naudotą įrenginį pagal skelbimą, besinaudojantiems užsienyje iš nežinomo tiekėjo įsigytu įrenginiu, jis įsigytas be pirkimo dokumentų, buvo rastas. Taip pat įrenginys gali būti užblokuotas, jei užsienyje buvo naudotas su kitos šalies operatoriaus kortele ir toje šalyje nebuvo atsiskaityta už visas suteiktas ryšio paslaugas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.