Lietuvoje

2013.07.18 16:55

D. Grybauskaitė paprašė užsienio šalių ambasadorių pagalbos

LRT.lt2013.07.18 16:55

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje reziduojančiais Europos Sąjungos šalių ambasadoriais ir aptarė svarbiausius Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai darbus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje reziduojančiais Europos Sąjungos šalių ambasadoriais. Susitikime buvo aptarti svarbiausi Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai darbai.

„Pirmininkaudama ES Tarybai Lietuva tarpininkaus derinant visai Europai svarbius klausimus, todėl jūsų pagalba yra labai reikšminga. Atstovaujate Europos Sąjungos šalims, todėl kviečiu jus aktyviai dalyvauti Lietuvos pirmininkavimo procese. Esame atviri jūsų pasiūlymams ir idėjoms, nes tik bendromis pastangomis galime greičiau rasti visiems Europos žmonėms būtinus problemų sprendimus", - Prezidentūros išplatintame pranešime cituojama šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, Lietuvos pirmininkavimo ES metu bus siekiama užtikrinti visos Europos finansinį stabilumą ir ekonominį augimą. Pagrindiniais tikslais šalies vadovė įvardino siekį užbaigti derybas dėl teisės aktų, užtikrinsiančių, kad daugiamečio 2014-2020 metų ES biudžeto pinigai šalis nares pasiektų laiku. Taip pat būtina stiprinti ekonominę ir pinigų sąjungą bei aktyviai dirbti kuriant bankų sąjungą.

Visų 28 ES šalių pastangų reikia siekiant didesnio Europos energetinio savarankiškumo. Šalies vadovė pabrėžė, kad šiuo metu Europos gyventojai už energetinius išteklius moka per brangiai. Tai ne tik mažina vartotojų perkamąją galią, bet ir kenkia senojo žemyno konkurencingumui. Todėl, pasak Prezidentės, energetinių salų panaikinimas bei vidaus energijos rinkos sukūrimas ir toliau išlieka vienu svarbiausiu visos Europos Sąjungos siekiu.

Pasak valstybės vadovės, ekonomikos augimo skatinimas, kova su išaugusiu nedarbu, ypač jaunimo - dar vienas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetas. Beveik 6 milijonai jaunų žmonių Europoje šiuo metu neturi darbo. Daugiamečiame 2014-2020 m. ES biudžete pinigų šiai problemai spręsti yra numatyta, tačiau būtinos greitos iniciatyvos ir kūrybingi sprendimai ne tik iš ES institucijų, bet ir iš nacionalinių Vyriausybių.

Prezidentė su Lietuvoje reziduojančiais ES ambasadoriais taip pat aptarė santykius su Rytų partnerystės šalimis ir pasirengimą lapkritį sostinėje vyksiančiam Vilniaus viršūnių susitikimui.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius