Lietuvoje

2018.07.04 12:47

A. Veryga: regioninės ligoninės turi dėl ko nerimauti

ELTA 2018.07.04 12:47

Regioninės ligoninės turi dėl ko nerimauti, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Atsakydamas į žurnalistų klausimą, kaip jis galėtų nuraminti visus būgštaujančius, kad regionuose įgyvendinus gydymo įstaigų reformą neliks ligoninių, ministras aiškino, kad nerimauti reikėtų dėl paslaugų kokybės ir nedidelių medikų atlyginimų.

„Regionai turi dėl ko nerimauti ir turi nerimauti dėl to, kad kai kurios ligoninės šiandien negali užtikrinti tinkamo atlygio medikams. Jau vien dėl to negalės suteikti dalies paslaugų. Taip pat regionams nerimauti reikia dėl paslaugų kokybės“, – po trečiadienį vykusio politikų ir medikų atstovų pasitarimo su prezidente Dalia Grybauskaite kalbėjo A. Veryga.

Ministras pabrėžė, kad kai kurių paslaugų regionuose apskritai turėtų nelikti.

„Kai kurių paslaugų gali ir turėtų regionuose nelikti. Žinoma, turi būti įvertintos visos galimybės ir pacientui pasiekti kitas gydymo įstaigas, tų kitų įstaigų galimybės priimti pacientų srautus“, – apibendrino sveikatos apsaugos ministras.

Seimas birželio 30 dieną priėmė septynis įstatymus, susijusius su gydymo įstaigų pertvarka. Gavus įstatymus prezidentė turi per 10 dienų apsispręsti, ar pasirašyti juos, ar grąžinti Seimui pakartotinai svarstyti.

Priimtais pakeitimais nuspręsta sudaryti teisines prielaidas dabartiniam sveikatos priežiūros tinklui optimizuoti, nustatyti skaidrų ir efektyvų šių gydymo įstaigų valdymo modelį, finansavimą, užtikrinti nepriekaištingą jų vadovų reputaciją. Taip pat nutarta įtraukti regionus į sveikatinimo veiklos planavimą steigiant Sveikatinimo veiklos paslaugų valdymo regionines tarybas.

Pagal naujas nuostatas, gydymo įstaigų steigėjai galės būti ir valstybė su savivaldybe, valstybė kartu su universitetu ir savivaldybe, o sveikatos apsaugos ministras tvirtins nacionalinį valstybės ir savivaldybių viešųjų ir biudžetinių įstaigų tinklą.

Opozicija prieštarauja Seimo pasirašytam įstatymui, pabrėžia, kad dėl to teks uždaryti nemažai gydymo įstaigų ir prašo prezidentės pataisas dėl gydymo įstaigų reformos vetuoti.

Premjeras S. Skvernelis antradienį atmetė opozicijos ir visuomenės būgštavimus dėl valdančiųjų planuojamos regioninių ligoninių pertvarkos ir aiškino, kad planuojama reforma taps aiškesnė pradėjus ją įgyvendinti.