Lietuvoje

2018.07.04 10:29

Valdančiųjų nuomonės dėl naujo parlamentinio tyrimo išsiskyrė

ELTA2018.07.04 10:29

Išsiskiria valdančiosios koalicijos partnerių nuomonės dėl iniciatyvos organizuoti naują parlamentinį tyrimą. Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas sako, kad jo vadovaujama valdančioji Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) nepritaria „valstiečių“ iniciatyvai organizuoti naują parlamentinį tyrimą. Pasak jo, visi pradėti politiniai tyrimai yra ne kas kita, kaip politikų sąskaitų suvedinėjimas.

„Mūsų frakcija neinicijuoja naujo tyrimo, nes, deja, visi mūsų tyrimai, tenka pasakyti, ar vienos partijos vykdė, ar kitos, dažniausiai yra politinių sąskaitų suvedimas, o ne iš tikrųjų atneša naudos“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė G. Kirkilas ir pabrėžė, kad ankstesni tyrimai niekuo nesibaigdavo.

„Mes šiek tiek skeptiški (naujo parlamentinio tyrimo atžvilgiu – ELTA), bet jeigu toks tyrimas bus – mes jame dalyvausime“, – apibendrino G. Kirkilas.

Politikas taip pat nesutiko su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadomis, kad „Leo LT“ projektas buvo įgyvendintas neskaidriai.

„Jis negalėjo būti neskaidrus. Jis buvo maksimaliai viešas, kiek įmanoma“, – pabrėžė G. Kirkilas. Pasak jo, apie „Leo LT“ valstybei padarytą žalą ir jos atlyginimą kalbantis NSGK pirmininkas Vytautas Bakas nėra pakankamai įsigilinęs į situaciją.

„Vytautas Bakas, deja, nors jam ir bandžiau paaiškinti, painioja „Leo LT“ ir Vakarų tinklų privatizavimą. Nieko nepadarysi, taip jau yra. Jis skaičiuoja tą žalą, kurią patyrė, nors čia ne žala“, – sakė G. Kirkilas ir akcentavo, kad „Leo LT“ nei žalos, nei naudos nepadarė.

Naują parlamentinį tyrimą inicijuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) sąjungos lyderiai. Birželio 23 d. Seimo LVŽS frakcijos nariai pritarė naujo parlamentinio tyrimo iniciatyvai.

Pasak Seimo LVŽS frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio, nutarimo projektą dėl specialiosios tyrimo komisijos sudarymo planuojama pateikti rugsėjo 10 dieną prasidėsiančioje Seimo rudens sesijoje.

„Valstietė“ Agnė Širinskienė antradienį pranešė, kad naujo parlamentinio tyrimo iniciatyvą dėl įvairių interesų grupių galimai daryto poveikio valstybės valdymo procesams savo parašais parėmė beveik 60 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių Seimo narių.

Tačiau siekiui tęsti parlamentinį tyrimą nepritaria kai kurie LVŽS nariai. V. Bakas, vadovavęs NSGK atliktam tyrimui, yra pareiškęs, kad trauktųsi iš „valstiečių“ frakcijos, jei būtų nuspręsta tyrimą tęsti.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5