Lietuvoje

2018.07.04 11:13

D. Grybauskaitė ir S. Skvernelis pasveikino D. Trumpą su JAV Nepriklausomybės diena

LRT.lt2018.07.04 11:13

Linkėdama sėkmės, vienybės, taikos ir klestėjimo visiems JAV ir pasaulio amerikiečiams, prezidentė prisiminė savo vizitą ir susitikimą su D. Trumpu Vašingtone šių metų balandį, rašoma prezidentūros pranešime. JAV sveikina ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Šiemet minint valstybės atkūrimo šimtmetį, šalies vadovė pabrėžė, kad Jungtinių Valstijų žmonių parama mūsų laisvei visuomet buvo ypač brangi Lietuvai, o draugystė ir ryžtas stiprinti dvišalius ryšius yra vienas svarbiausių prioritetų.

Prezidentės teigimu, šiandien saugumo iššūkių akivaizdoje Lietuva palaiko bendrą pasiryžimą didinti finansavimą gynybai, užtikrinti visapusį gynybinį pasirengimą, NATO aljanso karinius pajėgumus ir jų efektyvumą, skirti didesnius resursus kovai su terorizmu ir atsparumo nuo hibridinių grėsmių didinimui.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, jog Lietuva labai vertina  augantį dvišalį dialogą su JAV energetikos, verslo, gynybos, karinio bendradarbiavimo, kibernetinio saugumo srityse. Pasak prezidentės, Jungtinių Valstijų sprendimas išlaikyti karines pajėgas mūsų regione yra ne tik draugystės, solidarumo, bet ir tvirtas atgrasymo simbolis, Baltijos šalių saugumo garantas.

„Lietuvos vadovė tikisi, kad  bendri ilgalaikiai tikslai ir interesai padės rasti atsaką į šių dienų iššūkius, užtikrinant abipusiškai naudingo bendradarbiavimo plėtrą, atveriant Lietuvos ir JAV piliečiams dar daugiau galimybių stiprinti savo valstybes,  skatinant jų ekonomikos augimą bei ugdant laisvės vertybes“, – teigiama pranešime.

E. Genio/LRT nuotr.

„Ši diena ypatinga ne tik amerikiečiams, bet ir milijonams už savo laisvę ir teisę į demokratiją kovojantiems žmonėms visame pasaulyje. Jūsų kova, kurioje dalyvavo ir daug lietuvių, lenkų ir kitų tautybių atstovų, paliko neišdildomą pėdsaką laisvės kovų istorijoje. Tai įkvepia vis naujas kartas siekti laisvės, pagarbos žmogaus orumui ir kitų idealų“, – sakoma premjero sveikinime.  

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad šiais metais Lietuva mini valstybingumo atkūrimo šimtmetį ir pasidžiaugė vis stiprėjančia Lietuvos ir JAV draugyste ir bendradarbiavimu. Premjeras pažymėjo, kad abi valstybės svarbiausiais saugumo užtikrinimo, kovos su terorizmu ir kitais klausimais buvo ir yra kartu.

„Lietuva skiria vis didesnį dėmesį valstybės saugumui ir efektyviai gynybai užtikrinti, nuosekliai didinamas gynybos finansavimas – jis šiais metais viršijo du procentus šalies bendrojo vidaus produkto. Tačiau veiksminga atgrasa, prireikus ir efektyvi gynyba sunkiai įmanomos be tvirtos artimiausių sąjungininkių ir partnerių paramos, todėl, tikiuosi, ir toliau stiprinsime itin glaudų mūsų šalių bendradarbiavimą“, – teigia vyriausybės vadovas. 

Ministras pirmininkas taip pat pasidžiaugė bendrais darbo rezultatas stiprinat verslo ir prekybinius ryšius, bendradarbiavimu energetikos ir naujų technologijų srityse ir išreiškė  viltį, kad ateityje šie ryšiai stiprės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.