Lietuvoje

2013.07.18 14:44

B. Ivanišvilis A. Butkevičiui: jūs nustebtumėte sužinojęs, kokias turiu galias

ELTA2013.07.18 14:44

Gruzijos premjeras Bidzina Ivanišvilis po susitikimo su Lietuvos premjeru Algirdu Butkevičiumi teigė, jog Gruzijoje šiuo metu yra vykdomos demokratinės reformos. Viena iš reformų, anot B. Ivanišvilio, yra premjero – t. y. jo paties – galių mažinimas.

Gruzijos premjeras Bidzina Ivanišvilis po susitikimo su Lietuvos premjeru Algirdu Butkevičiumi teigė, jog Gruzijoje šiuo metu yra vykdomos demokratinės reformos. Viena iš reformų, anot B. Ivanišvilio, yra premjero – t. y. jo paties – galių mažinimas.

„Mūsų požiūris į demokratines pertvarkas bus matomas tada, kai bus sumažintos ir Ministro Pirmininko galios. Jūs nustebtume, jei sužinotumėte, kokias galias aš dabar turiu. Bet bus priimtos pataisos ir įvyks pasikeitimai“, – teigė Gruzijos premjeras.

B. Ivanišvilis teigė, jog Gruzijoje jau buvo įvykdyta teismų reforma, jie tapo nepriklausomi nuo valdžios institucijų. Taip pat buvo pakeistas Darbo kodeksas. Artėjant Gruzijos Prezidento rinkimams, kurie įvyks šių metų spalio mėnesį, šalies premjeras žadėjo, jog tai bus pirmieji demokratiški rinkimai Gruzijos istorijoje.

„Prezidento rinkimai turės įtakos asociacijos sutarties parafavimui. Tačiau aš noriu užtikrinti, kad šie rinkimai pirmą kartą bus pavyzdingi. Nebus panaudojami valstybės resursai kokio nors vieno kandidato naudai. Rinkimai bus objektyvūs ir atitinkantys visus reikalavimus“, – sakė B. Ivanišvilis.

Premjeras A. Butkevičius teigė, jog Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai metu Rytų partnerystė yra vienas iš strateginių prioritetų.

„Šiuo metu pasiruošimo etapas stiprėja, ir visi darbai iki Rytų partnerystės bus įgyvendinti. Dedame didžiules pastangas, kad asociacijos sutartis būtų pasirašyta dar Lietuvos pirmininkavimo laikotarpiu“, – sakė A. Butkevičius.

Lietuvos Vyriausybės vadovas teigė pritariąs B. Ivanišvilio siekiams demokratizuoti Prezidento rinkimus.

„Iš Gruzijos premjero išgirdau, kad Prezidento rinkimai bus demokratiški, pirmą kartą dalyvaus tarptautiniai stebėtojai, ir tai mus džiugina“, – sakė Lietuvos premjeras.

A. Butkevičius po susitikimo kalbėjo, kad Lietuva palaiko Gruzijos integracijos į ES ir NATO siekį. Anot Lietuvos premjero, svarbiausia – tęsti reformas, reikalingas asociacijos sutarties pasirašymui su ES.

„Gruzija – viena svarbiausių mūsų partnerių Pietų Kaukaze, tačiau mūsų ekonominis bendradarbiavimas dar turi potencialo, derėtų stiprinti prekybinius ryšius. Siūlome bendradarbiauti ir transporto srityje. Gruzijos prisijungimas prie konteinerinio traukinio „Vikingas“ projekto atvertų naujas galimybes plėtoti intermodalinius pervežimus tarp Baltijos, Juodosios ir Kaspijos jūrų“, – sakė A. Butkevičius.

Susitikimo metu buvo aptarti dvišalio prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo, vizų liberalizavimo klausimai.

ELTA primena, jog Rytų partnerystės viršūnių susitikimas vyks Vilniuje lapkričio 28–29 dienomis. Į Lietuvos sostinę atvyks 28 ES valstybių narių ir šešių Rytų partnerių bei ES institucijų vadovai.