Lietuvoje

2018.07.03 15:53

Prezidentė: diplomatų užduotis – rasti geriausią saugumo ir interesų užtikrinimą Lietuvai

LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2018.07.03 15:53

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su užsienio šalyse reziduojančiais Lietuvos ambasadoriais. Kaip rašoma pranešime spaudai, tai kasmetinis tradicinis Lietuvos atstovybių užsienio šalyse susitikimas, kuriama apžvelgiama geopolitinė situacija, nubrėžiamos mūsų valstybės pozicijos globalios politikos kontekste ir pagrindiniai užsienio politikos uždaviniai.

Prezidentės teigimu, tarptautinė bendruomenė patiria daugybę iššūkių. Dėl prekybos karų stiprėjanti įtampa transatlantiniuose santykiuose, nemažėjanti Rusijos grėsmė, pirmieji globalios ekonomikos sulėtėjimo ženklai aiškiai demonstruoja, kad dabartinė geopolitinė situacija yra sudėtinga.

Todėl pagrindinis mūsų šalies diplomatų uždavinys ieškoti sąjungininkų, plačiai aiškinti mūsų valstybės pozicijas užsienyje ir suburti patikimų Lietuvos draugų ratą.

Tarp svarbiausių užsienio politikos uždavinių valstybės vadovė įvardino Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos užtikrinimą. Artėjant NATO viršūnių susitikimui būtina užsitikrinti sąjungininkų paramą mūsų valstybės tikslams ir jų įgyvendinimui. Tam svarbu stiprinti strateginę partnerystę su Prancūzija, JAV ir Lenkija, dar labiau pagilinti bendradarbiavimą su NATO batalionui Lietuvoje vadovaujančia Vokietija.

LR prezidento kanceliarijos/R. Dačkaus nuotr.

Šalies vadovės teigimu, ekonominė diplomatija privalo atnešti realią naudą Lietuvos verslui ir jos žmonėms. Todėl atstovybės užsienyje turi tęsti naujų eksporto rinkų paiešką, pritraukti į Lietuvą naujų investicijų, kurios būtų saugios, kurtų pridėtinę vertę ekonomikos augimui bei valstybės raidai – ypač inovacijų ir aukštųjų technologijų srityse. Nors Lietuva yra sparčiai auganti regioninė biotechnologijų ir finansinių technologijų lyderė, viena didžiausių mokslinių lazerių eksportuotojų pasaulyje, tačiau šalies ūkyje vis dar dominuoja tradiciniai sektoriai.

Prezidentė taip pat ragino ambasadorius aktyviau padėti sugrįžti į Lietuvą apsisprendusiems tautiečiams. Ambasados turi tapti pirmuoju pagalbos langeliu, siekiant grįžti į Tėvynę.

Šie metai yra ypatingi Lietuvai, todėl ambasadoriai turi išnaudoti šimtmetį garsinant mūsų valstybės vardą visame pasaulyje. Šiemet mūsų valstybė sulaukė daugelio užsienio valstybių vadovų – karalių ir prezidentų aukščiausio lygio vizitų. Rugsėjį laukiamas Popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje. Šalies vadovės teigimu, tai rodo didelį mūsų valstybės pripažinimą, kad Lietuva yra gerbiama ir vertinama tarptautinės bendruomenės narė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.