Lietuvoje

2012.05.25 11:53

Viešoji nuomonė palankesnė opozicinėms partijoms

ELTA 2012.05.25 11:53

Jeigu Seimo rinkimai būtų vykę balandžio pabaigoje, didžiausią Lietuvos gyventojų paramą būtų turėjusios, kaip ir prieš mėnesį, dvi opozicinės partijos – Darbo ir Socialdemokratų.

Jeigu Seimo rinkimai būtų vykę balandžio pabaigoje, didžiausią Lietuvos gyventojų paramą būtų turėjusios, kaip ir prieš mėnesį, dvi opozicinės partijos – Darbo ir Socialdemokratų.

Už Darbo partiją būtų balsavę 22 proc. viešosios nuomonės apklausos dalyvių. Lietuvos socialdemokratų partiją būtų palaikę 18 proc. rinkėjų.

Kas dešimtas (10 proc.) šalies gyventojas būtų balsavęs už partiją „Tvarka ir teisingumas“.

6 proc. apklaustųjų tuomet ketino palaikyti Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus.

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ naujienų agentūros ELTA užsakymu balandžio 24–gegužės 2 dienomis atliktos apklausos duomenimis, jeigu Seimo rinkimuose dalyvautų visi rinkimų teisę turintys Lietuvos piliečiai, tik šios keturios partijos sėkmingai įveiktų 5 procentų barjerą, kurį numato Seimo rinkimų įstatymas.

Nedaug iki šios ribos trūktų Liberalų sąjūdžiui, pagal apklausą balandį galėjusiam pelnyti 4,9 proc. rinkėjų simpatijas.

Po 3 proc. rinkėjų būtų parėmę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą bei Lietuvos lenkų rinkimų akciją.

2 proc. potencialių rinkėjų balandį ketino balsuoti už Liberalų ir centro sąjungą bei už politinę partiją „Sąjunga Taip“.

Po 1 proc. ar kiek mažiau respondentų būtų palaikę partiją „Jaunoji Lietuva“, Krikščionių partiją, Lietuvos liaudies partiją, partiją „Lietuvos žaliųjų sąjūdis“ bei Socialistinį liaudies frontą.

Kitas partijas, jeigu Seimo rinkimai būtų vykę balandžio mėnesį, būtų palaikę mažiau nei po pusę procento respondentų.

Per mėnesį nuo kovo apklausos 2 procentiniais punktais padaugėjo partijos Tvarka ir teisingumas rėmėjų. 1 procentiniu punktu padaugėjo ketinančiųjų balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.

Per tą patį laiką 3 procentiniais punktais sumažėjo ketinančiųjų balsuoti už Liberalų sąjūdį, 2 procentiniais punktais sumenko Liberalų ir centro sąjungos palaikymas.

Ketvirtadalis (24 proc.) respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.