Lietuvoje

2018.07.02 15:51

Akcija „Padovanok vaikui vasarą“ šimtams vaikų dovanoja stovyklas

LRT.lt2018.07.02 15:51

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ akcija „Padovanok vaikui vasarą“ skaičiuoja pirmuosius rezultatus – per birželio mėnesį į vasaros stovyklas išvažiavo šimtai vaikų.

Birželio mėnesį akcija prasidėjo dideliais renginiais, rašoma prezidentūros pranešime. Vilniaus tarptautinis klubas per 200 vaikų iš globos namų iš sunkumus patiriančių šeimų pakvietė vasaros pradžią pasitikti dienos pramogų stovykloje Nemenčinės miškuose. Atsiliepdama į kvietimą, Izraelio ambasada trečią kartą į edukacinę dienos išvyką pakvietė organizacijos „Gelbėkit vaikus“ globojamų vaikų dienos centrų auklėtinius. Vasaros pradžioje „Džiaugsmo dienoje“ Anykščiuose dalyvavo 150 vaikų iš visos Lietuvos, daugeliui vaikų tai buvo pirmoji tokia išvyka.

Pirmąjį veiklos mėnesį švenčia projektas Rukloje – visą vasarą veikianti dienos stovykla Ruklos seniūnijos vaikams. Prie iniciatyvos aktyviai prisijungia ir stovyklas finansuoja atsakingas verslas.

Į akciją vėl įsijungė Keliaujančių architektūros dirbtuvių komanda. Projekto tikslas – aplankyti 7 nedidelių miestelių bendruomenes ir kartu su ten gyvenančiais vaikais sukurti jiems aktualią ir įdomią viešąją erdvę. Iniciatyva moko atokesnėse vietose gyvenančias bendruomenės kūrybingai leisti laisvalaikį, prisideda prie sunkumus patiriančių vaikų užimtumo.

Šimtams vaikų išskirtinę vasaros stovyklą prie jūros šiemet vėl dovanos Palangos miesto savivaldybė ir „Smiltynės jachtklubas“. Beveik visi iš 500 pernai į Palangą keliavusių vaikų ten lankėsi ir Baltijos jūrą matė pirmą kartą.

Į prezidentės raginimą padovanoti vaikams įsimintiną vasarą atsiliepė ir švietimo įstaigos: visoje Lietuvoje duris vaikams vasarą atveria mokyklų bibliotekos, sporto salės ir aikštynai, organizuojamos edukacijos ir užsiėmimai atostogaujantiems vaikams.

Socialinės rizikos šeimose auga 19 tūkst. vaikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI