Lietuvoje

2018.07.02 13:50

Ministras: kaliniai iš Lukiškių į kitus pataisos namus bus iškelti per 3–4 metus

BNS 2018.07.02 13:50

Iš Lukiškių kalėjimo Vilniuje kalinius per trejus-ketverius metus ruošiamasi perkelti į naujas patalpas kituose pataisos namuose, sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

„Sprendimai yra trejų-ketverių metų laikotarpyje, bet mes nesiruošiame statyti naujo kalėjimo Vilniaus mieste. (...) Nuodugniai išanalizavus esamą infrastruktūrą, mes matome daug neišnaudotos vietos esančiose pataisos namų teritorijose. Tai štai ten mes galime pastatyti pastatėlį ir perkelti į vieną-kitą įstaigą esamus kalinius“, – 15min.lt studijoje sakė teisingumo ministras.

Pasak ministro, tai galėtų įvykti per trejus–ketverius metus. Projektą ministerija nori įgyvendinti Norvegijos fondų lėšomis, todėl jam nebūtų prašoma valstybės pinigų.

„Iš viso planas yra toks, kad mes neprašysime nė vieno euro papildomai iš biudžeto, kadangi mes finansuosime tų kalėjimų renovaciją Norvegijos lėšomis“, – sakė E. Jankevičus.

2014 metų liepą Vyriausybė buvo patvirtinusi Laisvės atėmimo vietų modernizavimo programą, joje buvo numatyta, kad Lukiškių kalėjimas iš Vilniaus centro į Kauno rajone esančias Pravieniškes bus iškeltas iki 2018 metų.

Po to netrukus buvo paskelbtas Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkursas, bet 2015 metų spalį jis nutrauktas dėl įtarimų neskaidrumu ir nesutarus dėl kainos. Konkurso dalyviai siūlė darbus atlikti už 80-84 mln. eurų, tuo metu Vyriausybė buvo tam numačiusi skirti 30 mln. eurų.

Planuota, kad perkeliant Lukiškių kalėjimo kompleksą į Pravieniškes, privatus investuotojas per trejus metus turėtų rekonstruoti keturis nenaudojamus Pravieniškių kalėjimo pastatus. Juose būtų įrengtas kalėjimas su 320 vietų kaliniams, o vėliau 25 metus investuotojas juos prižiūrėtų. Vėliau Lukiškių kompleksą ketinta parduoti ir taip padengti dalį statybų Pravieniškėse išlaidų.