Lietuvoje

2018.07.02 11:54

Žiniasklaidos atstovai galės filmuoti teismo sprendimų skelbimą

LRT.lt2018.07.02 11:54

Nuo liepos 1 d. įsigaliojo naujos taisyklės, kuriomis  visuomenės informavimo, mokslo ar mokymo tikslais žiniasklaidos atstovams bus suteikta galimybė techninėmis priemonėmis fiksuoti teismo sprendimų paskelbimą.

Kaip rašoma Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyriaus pranešime, naujos taisyklės atsirado teismų iniciatyva siekiant informaciją visuomenei pateikti greitai ir objektyviai.

„Galimybė fiksuoti teismo sprendimo skelbimą techninėmis priemonėmis padidins teismų atvirumą ir skaidrumą, o užfiksuotas teismo sprendimas galės būti panaudotas ne tik tiesioginiame eteryje, radijo ir (ar) televizijos programose, bet ir atkurtas edukaciniuose užsiėmimuose (paskaitose, seminaruose, konferencijose ir pan.), moksliniuose-tiriamuosiuose darbuose ir kt.“ – teigiama pranešime.

Siekiant užtikrinti teismo posėdžio proceso dalyvių saugumą, sprendimo paskelbimo metu galima bus fiksuoti tik sprendimą skelbiantį teisėją, bet ne kitus procese dalyvaujančius asmenis, jų atstovus, šių asmenų kalbėjimą, jų stalą, procesinius ar kitus dokumentus, daiktus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt