Lietuvoje

2018.07.01 11:27

Šalies vadovai pasveikino Kanadą nacionalinės šventės proga

ELTA2018.07.01 11:27

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Premjeras Saulius Skvernelis pasveikino Kanadą su nacionaline švente – Kanados diena.

Prezidentė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Kanados generalinę gubernatorę Julie Payette šalies nacionalinės šventės – 151-ųjų Kanados dienos metinių – proga.

Pasak Prezidentės, Kanada yra artima Lietuvos ir visos Europos partnerė, su kuria mus sieja laisvės ir demokratijos pasirinkimas, bendros vertybės ir jų gynyba. Anot valstybės vadovės, Kanados lyderystė ir atsakingas požiūris ieškant atsakymų į aktualius šių dienų iššūkius saugumo, žmogaus teisių, ekonomikos ar klimato kaitos srityse yra ypač svarbūs Kanados sąjungininkams už Atlanto.

Sveikinime Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva vertina Kanados indėlį ryžtingai prisidedant prie regiono gynybos užtikrinimo, ypač dislokuojant savo karius regione ir vadovaujant NATO priešakinių pajėgų batalionui.

Kanadai ir visiems jos gyventojams šalies vadovė palinkėjo nuotaikingo minėjimo, taikos ir klestėjimo.

Su nacionaline švente Kanadą Lietuvos Vyriausybės ir šalies žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino ir premjeras S. Skvernelis.

„Džiaugiuosi, kad jau daugelį metų nuosekliai besivystantys mūsų valstybių santykiai vis stiprėja. Jaučiame tvirtą Jūsų šalies Vyriausybės paramą Šiaurės Atlanto Aljansui ir jo principingiems sprendimams dėl konkrečių priemonių Baltijos šalių saugumui sustiprinti. Mes ypač vertiname aktyvų dalyvavimą diskusijose dėl Ukrainos ir galimų tolesnių priemonių, reikalingų šios šalies reformų sėkmei. Kanados dėmesys ir parama mūsų regionui buvo ir yra nepaprastai svarbūs ir vertinami“, – sakoma premjero sveikinime.

Vyriausybės vadovas palinkėjo Kanados žmonėms visokeriopos sėkmės, o šaliai – gerovės ir ilgų klestėjimo metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.