Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.30 18:01

Seimui nepavyko pakeisti Statuto nuostatų dėl teisės aktų ekspertinio vertinimo

ELTA 2018.06.30 18:01

Seimui pritrūko balsų tam, kad Statute būtų pakeistas teisės aktų projektų ekspertinio vertinimo reglamentavimas. 

57 parlamentarai balsavo už, prieš – 24 ir susilaikė 5, tačiau tai nepakankamas skaičius balsų pakeisti Statutą. 

Pagal siūlytą projektą, Seimo narių siūlymu, Seimas priima sprendimą, ar ekspertinio vertinimo išvada, kurią nustatyta tvarka užsakė Seimo valdyba, turi būti teisės aktą lydinčiu dokumentu, kuris pristatomas svarstymų komitetuose ir Seimo posėdyje metu. 

Taip pat buvo siūloma numatyti, kad, „jeigu Seimas priima sprendimą, kad ekspertinio vertinimo išvada neturi būti teisės aktą lydinčiu dokumentu, kuris pristatomas svarstymų komitetuose ir Seimo posėdyje metu, Seime tęsiama įstatymų leidybos procedūra ir projektas svarstomas bei priimamas nesulaukus ekspertinio vertinimo išvados“.

Seimui nepakeitus teisinio reguliavimo dėl ekspertinio vertinimo, lieka galioti dabartinė Statuto redakcija. 

Dabar Statutas numato, kad, „jeigu įstatymo projektu siūloma iš esmės keisti teisinį reglamentavimą (nustatyti, pakeisti arba panaikinti teisės subjektų teises arba pareigas, formuluoti tam tikrų sričių reformos kryptis arba raidos strategiją) ir pagrindinis komitetas arba ne mažiau kaip 1/5 Seimo narių (bet ne vėliau kaip 72 valandos po svarstymo pagrindiniame komitete pabaigos) paremia tokią iniciatyvą, nutarus pradėti projekto svarstymo procedūrą Seimo valdybos nustatyta tvarka užsakomas nepriklausomas ekspertinis teisės akto projekto įvertinimas“. 

Ekspertinė išvada yra teisės aktą lydintis dokumentas, pristatomas svarstymų komitetuose ir Seimo posėdyje metu.

Statuto pataisas dėl įstatymų projektų ekspertinio vertinimo inicijavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė. 

Šeštadienį Seimo valdyba pritarė tam, kad būtų atliktas nepriklausomas ekspertinis įvertinimas Politinių partijų įstatymo, reglamentuojančio galimybes gauti partijoms valstybės dotaciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi