Lietuvoje

2018.06.30 10:41

Nuo liepos didės karių atlyginimai ir socialinės garantijos

LRT.lt 2018.06.30 10:41

Prezidentė pasirašė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisas, kuriomis palaipsniui didinama karių gerovė, stiprinami kariuomenės ir valstybės gynybiniai pajėgumai, skelbia prezidentūra.

Prezidentės teigimu, net ir moderniausia karinė technika neatstos Lietuvos karių tvirtos valios ir motyvacijos ginti savo šalį. Todėl investuodami į gynybos stiprinimą turime ne tik skirti dėmesį ginkluotės pirkimui ar infrastruktūros gerinimui, bet ir sudaryti kariams reikalingas tarnybos, mokymosi ir gyvenimo sąlygas.

Įstatymo pataisos leis palaipsniui ir pagal valstybės galimybes padidinti karių algas ir socialines garantijas. Numatoma, kad didžiausią pajamų augimą pajus žemiausios ir vidutinės grandies kariai, kurių algos šiandien vidutiniškai siekia vos 600 eurų atskaičius mokesčius. Šiais metais visiems kariams vidutiniškai algos didės apie 10 proc., o per 4 metus – iki 30 proc. Iš valstybės biudžeto papildomų lėšų algoms didinti nereikės – pinigai bus skiriami iš bendrojo krašto apsaugos finansavimo.

Ypač svarbus ir socialinių garantijų stiprinimas: didesnę apsaugą gaus tarnybos metu sužeisti kariai, profesionaliems ir šauktiniams kariams bus užtikrinta teisė į tėvystės atostogas.  

Įstatymas įsigalioja nuo liepos 1 dienos.