Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.30 16:44

Parlamentarai leido prekiauti kai kuriais vaistais parduotuvėse

LRT.lt 2018.06.30 16:44

Seimas priėmė Farmacijos įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos nuo kitų metų pradžios leista nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, degalinėse, kitose mažmeninės prekybos vietose. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad vaistinių preparatų mažmeninės prekybos įmonėse nebus teikiamos farmacinės paslaugos, pataisomis leista jose parduoti gyventojams ne visus nereceptinius vaistinius preparatus, o tik tuos, kurie yra įrašyti į Vaistinių preparatų sąrašą, skelbiama Seimo pranešime spaudai.

Pagal naujas nuostatas ne vaistinėse bus galima prekiauti vaistiniais preparatais, kurie skirti tik lengviems (savaime praeinantiems) simptomams bei būklėms palengvinti: vaistais nuo temperatūros, skausmo, įskaitant gerklės, uždegimo, priešalerginiais, skrandžio rūgštingumą mažinančiais ir antiseptiniais (žaizdoms dezinfekuoti) vaistais.

Įteisinus prekybą kai kuriais nereceptiniais vaistais parduotuvėse ar degalinėse, jų nebus galima laikyti ir pardavinėti savitarnos skyriuose, parduoti daugiau kaip vienos to paties pavadinimo vaisto pakuotės, be to, galima bus parduoti tik gyventojo nurodytą konkretų vaistinį preparatą. Prekybos vietose privalės būti raštiški įspėjimai, kad pardavėjas neteikia informacijos apie vaistus, o prie kasos jie turės būti laikomi atskirai nuo kitų prekių.

Pagal priimtas pataisas vaistinių preparatų mažmeninės prekybos įmonėse nebus leidžiama parduoti vaistinių preparatų, skirtų vaikams iki 12 metų, nes tik gydytojas ar vaistininkas gali tinkamai įvertinti, ar vaikams galima skirti tam tikrus vaistinius preparatus. Be to, vaistinių preparatų negalės įsigyti asmenys, jaunesni nei 16 metų, bus draudžiama gyventojams grąžinti ar keisti vaistinius preparatus, mažmeninės prekybos įmonėms negalės informuoti pirkėjų apie sumažintą parduodamų vaistinių preparatų kainą.

Tarp patvirtintų naujovių – galimybė nuo 2019 m lapkričio 1 d. leisti šalies vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus.

Nuo 2018 m. lapkričio 1 d. dienos stacionaro paslaugas teikiančioms mūsų šalies gydymo įstaigoms bus leidžiama steigti vaistines prekiauti kompensuojamaisiais vaistiniais preparatais ligoninių vaistinėse.

Už šias teisės akto pataisas balsavo 81 Seimo narys, prieš – 10, susilaikė 20 parlamentarai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi