Lietuvoje

2018.06.30 11:27

Orai savaitgalį nelepins: be skėčių neišsiversime

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.06.30 11:27

Dainų šventėms dalyviams ir žiūrovams prireiks kantrybės ir skėčių: šeštadienį prognozuojamas trumpalaikis lietus sekmadienį virs gausiu ir intensyviu lietumi, LRT RADIJUI sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Šiaurinis vėjas taip pat neleis atsipalaiduoti ir mėgautis pramogomis.

Šeštadienį Lietuvoje bus debesuota su pragiedruliais. Daug kur trumpai, silpnai palis. Vėjas šiaurinių krypčių, 8–13 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s. Vėjas išliks gūsingas visą dieną. Aukščiausia temperatūra 17–21 laipsnis.

Sekmadienio naktį daug kur vyraus trumpalaikiai lietūs. Dieną lietus intensyvės, ypač gausiai lis pietiniuose ir rytiniuose rajonuose. Žemaitijoje toliau vyraus trumpi, negausūs lietūs. Pajūryje gali išlikti sausa. Vėjas bus silpnesnis, bet kai kur gūsiai sieks 15–17 m/s, didžiausia tikimybė – pajūryje ir Žemaitijoje. Dieną oras įšils tik iki 13–17 laipsnių.

Pirmadienis bus dar drėgnesnis. Naktį vietomis palis smarkiai, didesnė tikimybė – pietrytiniuose ir rytiniuose rajonuose.

Antradienį ims rimti vėjas, todėl ir termometrų stulpeliai rodys didesnę šilumą. Atsiras pragiedrulių, nors vis dar lis daug kur.

Trečiadienį gausaus lietaus nenumatoma. Dieną šildys 20–25 laipsnių šiluma.

Orai šventinio savaitgalio link vis gerės – bus sausa ir labai šilta.