Lietuvoje

2018.06.29 16:31

Pareigūnų profsąjungos piktinasi: savaitgalį dirbti reikės, bet už tai mokama nebus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.29 16:31

Pareigūnų profsąjungos piktinasi, kad toliau bandoma taupyti eilinių policininkų sąskaita. Surengę įspėjamąjį piketą, pareigūnų atstovai tikina, kad vienašališkai pakeitus darbo organizavimo tvarka, norima nemokėti policininkams už darbą savaitgaliais ir poilsio dienomis. 

Kantrybė ne geležinė, o ir šypsotis eilinis policijos pareigūnas šiandien neturi ko, teigia pareigūnų profsąjunga. Prie policijos departamento surengusieji įspėjamąjį protestą tikina, kad įvykdyta universalaus policininko reforma naudinga tik valstybei, kuri taupo pareigūnų sąskaita. 

Esą tokį nurodymą gavusi policijos vadovybė vienašališkai keičia pareigūnų darbo organizavimą: nuo liepos įvedama suminė darbo apskaita visiems statutiniams policijos pareigūnams. O tai reiškia, kad, pavyzdžiui, tyrėjas, iki šiol dirbęs tik darbo dienomis, privalės iškviestas budėti renginiuose savaitgalį. Už tai papildomai jam mokama nebus.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas atkerta, kad pokyčiai būtini, norint užtikrinti saugumą šiemet numatytuose dideliuose renginiuose, tokiuose kaip šimtmečio minėjimai, Dainų šventė ar popiežiaus vizitas.

„Dabar kalbame apie šiuos metus, apie pusmetį, kai yra tie renginiai. Toliau matysime, spręsime, ar pasiteisino, kaip pavyko organizuoti darbą, kaip patys darbuotojai reaguoja. Pabrėžiu, kad darbas ir rytoj, ir nuo liepos 1-osios vyks tokiu pačiu ritmu, bus taip pat organizuojamas, išskyrus, kai bus dideli renginiai ir bus didelio pareigūnų kiekio poreikis“, – sako policijos generalinis komisaras.

L. Pernavas, BNS nuotr.

Anksčiau pats policijos vadovams priekaištų turėjęs, kartą net reformą sustabdęs vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas neslepia, kad nurodymą taupyti davusi vyriausybė. Nors dar prieš metus ministras pats reikalavo mažinti krūvius pareigūnams, nes šie nespėja kokybiškai atlikti tyrimų.

Daugiau apie tai – Giedriaus Vitkausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.