Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.29 07:21

Rinkimai vėl artėja: „valstiečiai“ savo laikraščiais užvers visą Lietuvą

Liepa Želnienė, 15min.lt 2018.06.29 07:21

Po valstietišką laikraštį į kiekvienus namus – taip dar pernai vasarą žadėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Pernai žodžiai kūnu nevirto. Laikraštis taip ir nepasirodė. Rudeniop R. Karbauskio veidą keturiose nuotraukose rinkėjai galėjo apžiūrėti tik Naisių bendruomenės leidžiamoje „Naisių žemėje“, kuri, Vyriausiosios rinkimų komisijos nuomone, visai nebuvo politinė reklama. Šiemet viskas bus kitaip. „Valstiečiai“ išleis savo laikraštį „Už žemę ir žmogų“, o bendruomenė – „Naisių žemę“.

Dar pernai R. Karbauskis sakė, kad gausiu tiražu leidžiamas laikraštis „valstiečiams“ būtų naudingas. Esą taip būtų išspręstos partijos padarytos komunikacinės klaidos.

„Yra ruošiamas partijos laikraštis. Jis, kaip įprasta, bus platinamas dideliu tiražu. Jis bus mūsų priemonė, kurią mes bandysime atnešti iki kiekvieno Lietuvos gyventojo, kad pasakytume mūsų vertinimus ir mūsų argumentus, kodėl ir koks sprendimas yra daromas, ir kokios bus pasekmės“, – pernai vasarą po partijos renginio Naisiuose sakė R. Karbauskis.

Buvo planuota, kad leidinys pasirodys 300 tūkst. egzempliorių tiražu. R. Karbauskis tikino, kad tai nebus naujas leidinys, o tik dar vienas kasmet po du kartus pasirodančio „Už žemę ir žmogų“ numeris.

Tačiau laikas bėgo, o naujo laikraščio „valstiečiai“ pernai taip ir neišleido. Partijos atstovas spaudai Liutauras Ulevičius 15min rudenį paaiškino, kad minties leisti laikraštį atsisakyta dėl sparčios politinių įvykių kaitos ir pasikeitusių prioritetų.

Tiesa, pernai pasirodė kitas su „valstiečiais“ susijęs leidinys – „Naisių žemė“. Sakome „su „valstiečiais“ susijęs“, nes už šio laikraščio leidybą praeityje mažiausiai tris kartus yra mokėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Kitus kartus jį leido su R. Karbauskiu susijusi Naisių bendruomenė.

Pernykščiame „Naisių žemės“ numeryje buvo vienuolika R. Karbauskio nuotraukų, cituoti ir kiti „valstiečiai“, tačiau VRK neįžvelgė tame nieko bloga ir politinės reklamos „Naisių žemėje“ nerado. Kultūros ministerija savo ruožtu nusprendė, kad kasmet po kartą, o rinkimų metais dukart išleidžiamas leidinys nė nėra periodinis, todėl jo leidėjams negalioja prievolė registruotis duomenų bazėje.

Toks palankus požiūris, regis, paskatino „valstiečius“ leidybai. Šiemet išeis ir „valstiečių“ „Už žemę ir žmogų“, ir Naisių bendruomenės „Naisių žemė“.

„Valstiečiai“ laikraštį spausdins Latvijoje

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl laikraščio spausdinimo jau sudarė sutartį su Latvijos įmone „Poligrafijas grupa Mūkusala“. Joje numatyta, kad už 12 tūkst. eurų spaustuvė išleis laikraštį „Už žemę ir žmogų“. Numatomas leidinio tiražas – 250 tūkst. vienetų.

Sutartis buvo sudaryta birželio 18 d. Numatyta, kad sutartis galios iki liepos 10 d.

„Valstiečių“ atstovas L. Ulevičius 15min nurodė, kad leidinys pasirodys artimiausiu metu.

BNS nuotr.

„Tai bus informacinis leidinys, skirtas informuoti apie LVŽS veiklą, Seime bei Vyriausybėje nuveiktus ir būsimus darbus – pastaruoju metu priimami svarbūs visiems piliečiams sprendimai, vyksta esminiai pokyčiai. Planuojame, kad jis pasirodys artimiausiu metu, jo platinimu rūpinsis LVŽS skyriai“, – teigė jis.

L. Ulevičius pažadėjo, kad laikraštį pamatys ne tik regionų gyventojai, bet ir žurnalistai. Jiems leidinį ketinama pristatyti vieniems pirmųjų.

Anksčiau taip jau sutapdavo, kad „Už žemę ir žmogų“ būdavo leidžiamas tik rinkimams artėjant. Negana to, rinkimų metais dažniau būdavo išleidžiamas ir Naisių bendruomenės laikraštis „Naisių žemė“. Kartais už jį mokėdavo ne bendruomenė, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Dabar rinkimai taip pat ne už kalnų. Ir Naisių bendruomenė vėl sako nežinanti, ar šiemet leis tik vieną, ar visus du „Naisių žemės“ numerius. Kol kas esą parengtas tik pirmasis.

„Laikraščio neleisime, bus tiesiog leidinys. Tai yra bendruomenės leidinukas ir jį išleisime jau šventei. („Naisių vasaros festivalis“ vyks kitą savaitgalį – aut.) Prieš šventę pasirodys ir šiaip visam pusmečiui“, – 15min sakė Naisių bendruomenės pirmininkė Rita Žukauskienė.

Ji tikino, kad maketas jau paruoštas ir leidinys parengtas spausdinti, tačiau atsisakė nurodyti, koks bus jo tiražas, kuri spaustuvė „Naisių žemę“ spausdins bei už kiek.

„Viską žinom, tik dar neišspausdinome. Kodėl jus tai domina? Nebūtinai „Lietuvos ryto“ spaustuvėje, yra ir Šiauliuose spaustuvių. Kai išrašys sąskaitą, tada ir žinosime, kiek reiks mokėti, nes dar nežinome tiksliai tiražų“, – teigė R. Žukauskienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi