Lietuvoje

2018.06.28 16:36

Seimo rezoliucijoje – raginimas Rusijai išvesti pajėgas iš okupuotos Sakartvelo teritorijos

ELTA2018.06.28 16:36

Ketvirtadienį Seimas paragino Rusiją išvesti ginkluotąsias pajėgas iš okupuotos Sakartvelo teritorijos. Rezoliucijoje „Dėl Sakartvelo teritorijos dalies okupacijos dešimtųjų metinių“ primenama, kad prieš dešimt metų Rusijos Federacijos ginkluotosios pajėgos įvykdė agresiją prieš savo kaimyninę valstybę – Sakartvelą.

Rezoliucijos tekste pabrėžiama, kad Rusija atplėšė Sakartvelo teritorijos dalis ir okupuotose teritorijose sukūrė nepripažintą marionetinę valdžią.

Dokumente smerkiamas ginkluotas valstybės užpuolimas, reiškiamas apgailestavimas, kad Rusija nevykdo savo įsipareigojimų pagal 2008 m. rugpjūčio 12 d. paliaubų susitarimą, kad neteisėtai pripažino marionetinius darinius okupuotoje dalyje, taip pat, kad trukdo Europos Sąjungos stebėtojų misijai veikti okupuotuose Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetija) regionuose.

Rezoliucijoje akcentuojama, kad atkuriant taiką ir saugumą regione Rusija turi išvesti ginkluotas pajėgas iš okupuotų Sakartvelo teritorijos dalių, nepripažinti okupuotoje šalies teritorijoje veikiančių marionetinių darinių, atkurti Sakartvelo jurisdikciją Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetija) regionuose.

Rezoliuciją inicijavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Egidijus Vareikis bei Lietuvos socialdemokratų darbo partijos narys Juozas Bernatonis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.