Lietuvoje

2018.06.28 16:48

Seimo politinė valia: keisti Švietimo ir mokslo ministerijos pavadinimą

ELTA 2018.06.28 16:48

Ateityje gali keistis Švietimo ir mokslo ministerijos pavadinimas. Ketvirtadienį Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje numatyta, kad ši ministerija vadinsis Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Už tokią rezoliuciją, kurią pateikė Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, balsavo 82 Seimo nariai, prieš buvo 9, susilaikė 18 parlamentarų.

Rezoliucijoje parlamentarai kviečia vyriausybę, vadovaujantis Konstitucija, iki šių metų spalio 1 d. inicijuoti vyriausybės įstatymo pakeitimus, susijusius su Švietimo ir mokslo ministerijos pavadinimo pakeitimu.

Seimo narys K. Smirnovas mano, kad tokiu būdu būtų parodytas valstybės požiūris į sportą.

Tuo tarpu skeptiškai vertindamas šį siūlymą socialdemokratas Juozas Olekas ragino projekto autorius „baigti juokinti svietą“.

Opozicijos atstovai mano, kad ministerijos pavadinimo keitimo rezultatas gali būti tik toks: atleidimo lapelių išdalinimas darbuotojams.

BNS nuotr. „Paskutinėmis sesijos dienomis Dievas mus išvedė iš rikiuotės“, – kritikuodamas siūlymą sakė konservatorius Rimantas Jonas Dagys. Keisti ministerijos pavadinimą siūloma siekiant „pagerinti tarptautinį bendradarbiavimą fizinio aktyvumo ir sporto srityse ir sustiprinti valstybės sporto institucijos – Švietimo ir mokslo ministerijos – vaidmenį sporto srityje“. Tokiu būdu taip pat siekiama sudaryti sąlygas reikšmingai padidinti sporto prestižą visuomenėje ir valstybės bei savivaldybių institucijose ir įstaigose. Rezoliucijos autoriai akcentuoja sporto šviečiamąją, ugdomąją, sveikatinimo, socialinę ir ekonominę reikšmę siekiant strateginių Lietuvos tikslų. Septynioliktosios vyriausybės programoje yra įtvirtintas siekis kūno kultūrą ir sporto politiką pakelti į aukštesnį lygmenį ir taip užtikrinti valstybės politikos kūno kultūros ir sporto srityje formavimo ir įgyvendinimo nuoseklumą ir ambicingumą. Rezoliucijos projektą dėl Švietimo ir mokslo ministerijos pavadinimo teikė Seimo nariai Kęstutis Smirnovas, Artūras Skardžius, Dainius Kepenis, Saulius Skvernelis, Virgilijus Poderys, Jonas Liesys, Sergejus Jovaiša, Andrius Kupčinskas, Algirdas Butkevičius ir kiti parlamentarai.