Lietuvoje

2018.06.28 15:57

Vyriausybės kancleris: Moldova – svarbi partnerė kovoje su prekyba žmonėmis

LRT.lt2018.06.28 15:57

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis susitiko su Lietuvoje viešinčia Moldovos Vidaus reikalų ministerijos, policijos, prokuratūros ir kitų teisėsaugos institucijų bei nevyriausybinių organizacijų atstovų delegacija ir pristatė vyriausybės politiką kovos su prekyba žmonėmis srityje.

Kaip rašoma vyriausybės pranešime, per susitikimą didžiausias dėmesys buvo skirtas kovos su prekyba organizavimui ir koordinavimui nacionaliniu lygmeniu,  įvairių sričių partnerių bendradarbiavimui įtraukiant bažnyčią, lietuvių bendruomenes užsienyje.

Kancleris akcentavo, kad Moldova – svarbus partneris Lietuvai, su kuriuo sieja itin glaudūs ir labai geri tarpusavio supratimu grįsti santykiai. Pasak A. Stončaičio, politinis dialogas – svarbu, bet ne ką mažiau reikšmingas praktinis bendradarbiavimas ir tokie projektai kaip dėl kovos su prekyba žmonėmis.

„Kova su prekyba žmonėmis – šios Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiklos prioritetas, todėl kovos su prekyba žmonėmis koordinavimas perkeltas į aukštesnį – vyriausybės lygmenį“, – sakė A. Stončaitis.

A. Stončaitis yra vyriausybės sudarytos Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijos pirmininkas. 

Vyriausybės kanceliarijoje yra vyriausybės nutarimo dėl Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo pakeitimo projektas, kuriame numatyta, kad Kovos su prekyba žmonėmis komisijai vadovauja vyriausybės kancleris.

Moldovos ekspertai mūsų šalyje vieši nuo pirmadienio ir jau susitiko su Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, lankėsi Kauno miesto savivaldybėje, kurioje susipažino su savivaldos vaidmeniu šiame procese, Dingusių žmonių šeimų paramos centre. Penktadienį numatytas delegacijos vizitas Generalinėje prokuratūroje.

Lietuva  Moldovoje jau yra laimėjusi aštuntą Europos Sąjungos (ES) „Twinning“ projektą (policijos sistemos pradinio ir tęstinio mokymo reforma) ir įgyvendinusi virš 120 vystomojo bendradarbiavimo projektų.
Vizitas organizuojamas pagal Vidaus reikalų ministerijos kartu su partneriais ES MPF lėšomis įgyvendinamą projektą „Moldovos gebėjimų stiprinimas kovojant su prekyba žmonėmis“.