Lietuvoje

2018.06.28 15:46

Lietuvos kariuomenė į atsargą išleis beveik tūkstantį šauktinių

LRT.lt 2018.06.28 15:46

Birželio 29 dieną du Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų batalionai išleidžia į atsargą privalomosios pradinės karo tarnybos karius. Pernai rudenį pradėtą tarnybą baigia iš viso beveik tūkstantis šauktinių iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragė) ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Rukla, Jonavos r.), teigiama Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime.

Likti kariuomenėje profesinei karo tarnybai planuoja beveik 200 šauktinių, kiti kariai bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės parengtojo rezervo sąrašus.

Rukloje ir Tauragėje vyksiančiose ceremonijose planuoja dalyvauti Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, karinių dalinių vadai, savivaldybių atstovai, karių artimieji ir svečiai. Iškilmingose rikiuotėse bus pagerbti pavyzdingai tarnavę kariai, vyks ginkluotės ir technikos ekspozicijos. Abiem daliniams tai – jau trečioji šauktinių karių laida po šaukimo atnaujinimo 2015 m.

Per devynerius tarnybos mėnesius šauktiniai išmoko karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, ryšių ir medicinos, susipažino su ginklais ir ryšio priemonėmis. Praėję bazinį kario kursą kariai buvo paskirti į pareigas, įgijo karines specialybes ir likusį laiką mokėsi veikti savo dalinio sudėtyje. Šiais metais šauktiniai turėjo galimybę dalyvauti ir istorinėse Lietuvos kariuomenės pratybose „Perkūno griausmas 2018“.