Lietuvoje

2018.06.28 11:52

LRT administracija atsakė į VPT išreikštas abejones: pradės vidinį tyrimą

LRT.lt 2018.06.28 11:52

Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) pranešus apie galimai neskaidrų Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) vykdytą įrangos pirkimą, dabartinio LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovas Tomas Rytel sako, kad dabartinė LRT administracija ketina pradėti vidinį tyrimą ir išsiaiškinti minimų konkursų vykdymo detales.

„Dabartinė LRT administracija yra peržiūrėjusi visus suplanuotus 2018–2019 metų viešuosius pirkimus. Administracijos sprendimu dalis abejotinų viešųjų pirkimų šiuo metu yra sustabdyti, o viešųjų pirkimų kontrolė pastaruoju metu yra nuolat stiprinama: atsiranda daugiau kontrolės taškų įsigyjant įrangą bei paslaugas“, – teigia T. Rytel.

LRT administracija taip pat teigia esanti pasiruošusi ir toliau bendradarbiauti su VPT. Šiuo metu pradėtas vidinis tyrimas, kurio metu būtų išsiaiškintos įgyvendintų konkursų vykdymo detalės.

VPT, atlikusi LRT vykdytų įrangos ir jos priežiūros paslaugų pirkimų vertinimą, ketvirtadienį išplatintame pranešime teigia nustačiusi grubių Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų.

„Neteisėtai pakeisdama įrangos konkurso sąlygas, perkančioji organizacija pažeidė lygiateisiškumo ir skaidrumo principus, o vykdydama priežiūros paslaugų konkursą taip pat veikė neskaidriai ir neužtikrino, kad lėšos būtų naudojamos racionaliai. Tarnyba konstatuoja, kad priežiūros paslaugų pirkimo sąlygos buvo pritaikytos vienam tiekėjui – UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“. Abiejų sutarčių vertė – beveik 322 tūkst. eurų su PVM“, – rašoma VPT pranešime.

VPT vertino du LRT vykdytus konkursus – 2016 metų rugpjūtį skelbtą robotizuotų kamerų vežimėlių su bėgiais pirkimą ir šių metų vasarį skelbtą robotizuotų kamerų vežimėlių priežiūros ir tvarkymo paslaugos pirkimą.

Pasak tarnybos, bus sprendžiama dėl abiejų pirkimų vykdytojų patraukimo administracinėn atsakomybėn.