Lietuvoje

2018.06.28 15:12

Buvęs Panevėžio meras kreipėsi į teismą dėl nušalinimo atšaukimo

LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.28 15:12

Panevėžio tarybos posėdyje opozicija nesulaukė mero Ryčio Mykolo Račkausko atsistatydinimo. Meras, kuriam teisėsauga pateikė įtarimus, tikina esąs nekaltas ir pats kreipėsi į teismą, kad jo nušalinimas nuo pareigų trims mėnesiams būtų panaikintas.

Panevėžio meru laikinai – iki rugsėjo 20-osios – dirbs Aleksas Varna. Taip nusprendė Panevėžio miesto savivaldybės taryba.

A. Varnai, kuris iki šiol dirbo vicemeru, naujos pareigos skirtos po to, kai dabartinis savivaldybės vadovas Rytis Mykolas Račkauskas praėjusią savaitę sulaukė teisėsaugos įtarimų piktnaudžiavimu tarnyba ir prekyba poveikiu. 

Įtariama, kad savivaldybėje galėjo būti neteisėtai sudaromos sąlygos verslo įmonėms laimėti viešuosius konkursus.

Trims mėnesiams nušalintas nuo pareigų, įtariamas prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu tarnyba R. M. Račkauskas priverstas išklausyti ne tik kolegų, bet ir opozicijos pareiškimus – vienus palaikančius, kitus raginančius atsistatydinti.

„Kviečiame merą prisiimti politinę atsakomybę ir atsistatydinti, o Povilą Urbšį pasitraukti iš tarybos ir užleisti vietą kitiems“, – sakė tarybos narė, opozicijos vadovė Gema Umbrasienė.

Įtarimus neigiantis meras atsistatydinti neketina ir sako padavęs apeliaciją teismui, kad nušalinimas būtų atšauktas.

Pagal vietos savivaldos įstatymą tiesiogiai išrinkto mero atstatydinimo kelias ilgas, todėl opozicija, kol nesibaigęs nušalinimo terminas, apsiribojo tik pareiškimais ir piketu prie savivaldybės.

Išsamiau – Zinaidos Paškevičienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt