Naujienų srautas

Lietuvoje

2018.06.27 15:48

Prezidentės susitikime su ES šalių ambasadoriais – dėmesys saugumui

LRT.lt 2018.06.27 15:48

Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais. Susitikime aptartas pasirengimas ketvirtadienio Europos Vadovų Tarybos susitikimui, Lietuvos ir kitų ES narių pozicijos aktualiais Bendrijos darbotvarkės klausimais, transatlantiniai santykiai ir saugumo padėtis.

Kaip rašoma prezidentūros pranešime žiniasklaidai, susitikime vienas pagrindinių klausimų buvo pasirengimas deryboms dėl naujojo daugiamečio ES biudžeto.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Europos Komisijos pateiktas pirminis pasiūlymas nėra priimtinas nei Lietuvai, nei daugeliui kitų ES valstybių narių. Lietuvos interesas užtikrinti, kad ES finansinės išmokos atitiktų šalių narių išsivystymo lygį ir panaikintų tarp jų egzistuojančius ekonominius bei socialinius skirtumus.

Prezidentė su ES valstybių ambasadoriais taip pat aptarė priemones nelegaliai migracijai įveikti. Šalies vadovės teigimu, nors didžiausi srautai yra sumažėję, tačiau nelegali migracija vis dar išlieka rimta problema. Lietuva laikosi nuoseklios pozicijos, kad reikia stiprinti išorinių sienų ES apsaugą, padėti nelegalios migracijos kilmės šalims už Bendrijos ribų ir gerinti nelegalų grąžinimą į jų gimtąsias šalis. Lietuva pateikė pasiūlymą, kuriuo siekiama sukurti bendrus išorės sienų standartus ir panaikinti esamas spragas.

Susitikime kalbėta ir apie ES bendradarbiavimo stiprinimą su NATO. Prezidentės teigimu, ten, kur įmanoma ir nedubliuojant NATO, ES turi sukurti papildomą pridėtinę vertę Aljansui. Ypač sprendžiant karinio mobilumo problemas ir atremiant kibernetines atakas bei kitas hibridines grėsmes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas