captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Kubilius: socdemai bando nukreipti dėmesį nuo „darbiečių“ teismo

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, atsakydamas į socialdemokratų trečiadienį jam mestų kaltinimų dėl Konstitucijos nepaisymo ir krizės sukėlimo, teigė, jog socialdemokratai jį apkaltino krizės sukėlimu visame pasaulyje.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, atsakydamas į socialdemokratų trečiadienį jam mestų kaltinimų dėl Konstitucijos nepaisymo ir krizės sukėlimo, teigė, jog socialdemokratai jį apkaltino krizės sukėlimu visame pasaulyje.

„Kaip suprantu socialdemokratus, tai Nerijus Mačiulis, Gitanas Nausėda ir konservatoriai sukėlė finansų krizę JAV, Latvijoje, Estijoje, Vengrijoje, Italijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Kipre, Portugalijoje ir visur ten, kur per pastaruosius keletą metų regėjome ekonominius sunkumus“, – kalbėjo A. Kubilius.

Buvusio Premjero nuomone, socialdemokratai šiuo metu bando nukreipti dėmesį nuo koalicijos partnerių – Darbo partijos (leiboristų) – teismo.

„Natūralu, kad socialdemokratai, jausdami neigiamą visuomenės nuomonę dėl jų bandymo užstoti stambios politinės korupcijos byloje nuteistus Darbo partijos lyderius, bando keisti temą. Tačiau propagandinis išpuolis šį kartą pradėtas tuščiais šoviniais“, – sakė opozicijos lyderis.

A. Kubilius priminė, kad būtent tie patys socialdemokratai savo nevaldomu išlaidavimu prieš 2008 m. Seimo rinkimus pablogino šalies ekonomines perspektyvas ir slėpė tikrąją Lietuvos ekonomikos padėtį.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad kaltinimai pažeidus Konstituciją taip pat nėra pagrįsti.

„Konstitucinis Teismas (KT) tikrai nenurodė, kad valdžia gali daugiau nebetaupyti. KT tik nurodė, kad toliau laikantis taupymo reikia taikyti kitokias taisykles. Be abejo, KT nutarimas šiuo požiūriu yra keistas, nes jis pripažino, kad solidarus taupymas, kai daugiau uždirbantiems atlyginimai buvo sumažinti daugiau, o mažiau uždirbantiems mažiau, neatitinka Konstitucijos. Išeitų, kad taupant reikėjo daugiau taupyti mažiau uždirbančiųjų sąskaita“, – KT sprendimus vertino A. Kubilius.

Anot jo, socialdemokratai, o pirmiausia – Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, ir toliau tęsdami labai svarbią taupymo politiką bei reaguodami į KT nutarimą turėtų pasiūlyti sprendimus, kurie nepažeistų teisingumo principų ir užtikrintų viešųjų finansų stabilumą.

A. Kubiliaus teigimu, jei valdantieji pradės leisti valstybės lėšas, jie gali vėl užlipti ant to paties grėblio.

„Būtų nusikalstama, jei tariamai remdamiesi KT nutarimu socialdemokratai vėl pradėtų milijardinį išlaidavimą, pirmiausia skirdami milijonus ir taip daug uždirbančių Seimo narių, ministrų ar KT teisėjų algų didinimui“, – kalbėjo jis.

Kaip ELTA jau skelbė, trečiadienį Socialdemokratų partijos atstovai Algirdas Sysas, Gediminas Kirkilas ir Vytenis Povilas Andriukaitis surengė spaudos konferenciją, kurioje kaltino A. Kubiliaus Vyriausybę pažeidus Konstituciją priimant pensijų ir išmokų mažinimo įstatymą bei savo sprendimais privedus šalį iki krizės. Socialdemokratai išreiškė poziciją, kad tuometis Premjeras A. Kubilius, Vyriausybė bei už įstatymų pataisas balsavę Seimo nariai žinojo, kad tie sprendimai prieštarauja Pagrindiniam įstatymui.

Pasak socialdemokratų, buvusios Vyriausybės priimti sprendimai, kuriuos KT pripažino prieštaraujančiais Konstitucijai, Lietuvai kainuos 4-5 mlrd. litų.

Taip pat šiuo metu valdantys socialdemokratai teigė, jog prie krizės sukėlimo prisidėjo ir bankų specialistai G. Nausėda ir N. Mačiulis, neva sukėlę finansinę paniką.

V. P. Andriukaitis konferencijos metu net iškėlė galimą apkaltos A. Kubiliui versiją.

„A. Kubiliaus ir jo Vyriausybės atsakomybės klausimas yra labai rimtai problema. Jis žinojo, koks KT nutarimas galioja, ir į jį nusispjovė. Jis nusivalė kojas į Konstituciją. Vadinasi, apkaltos problema labai rimtas svarstymų objektas“, – sakė V. P. Andriukaitis.  

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...