Lietuvoje

2018.06.27 14:54

Valstybės tarnautojai privalės pranešti apie korupciją

LRT.lt2018.06.27 14:54

Valstybės tarnautojai privalės pranešti apie jiems žinomus korupcinius nusikaltimus. Tai daryti valstybės tarnautojus įpareigos trečiadienį Seimo priimtos Korupcijos prevencijos įstatymo pataisos, už kurias balsavo 84 parlamentarai.

Įstatyme reglamentuota, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, išskyrus veiką, kurią galbūt padarė jo artimieji giminaičiai ar šeimos nariai, privalo pranešti prokuratūrai, Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba ikiteisminio tyrimo įstaigai, jei jis gavo neginčijamų duomenų, liudijančių šios veikos padarymą, arba pats stebėjo ar kitaip fiksavo šios veikos padarymą, ir jei teisės aktuose nėra nustatyta praneštinos informacijos atskleidimo ribojimų.

Nustatyta, kad valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens pranešimas apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką minėtiems subjektams turi būti pateikiamas per įmanomai trumpiausią laiką nuo sužinojimo apie korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką momento.

Tuo metu prokuratūra, STT arba ikiteisminio tyrimo įstaiga privalo užtikrinti asmens, kuris pranešė apie korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, asmens duomenų konfidencialumą ar anonimiškumą.

Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad asmenims, pranešusiems apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, Pranešėjų apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka gali būti taikomos pagalbos, apsaugos ir skatinimo priemonės.

Pataisos įsigalios nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt