Lietuvoje

2018.06.27 12:16

Pristatė planą, kaip mažinti atskirtį Pietryčių Lietuvoje

LRT.lt2018.06.27 12:16

Vyriausybė pritarė Vilniaus funkcinės zonos plėtros planui, kurį realizavus, kaip rašoma vyriausybės pranešime, turėtų sumažėti socialiniai ir ekonominiai skirtumai Pietryčių Lietuvoje.

„Šis planas padės mažinti atskirtį tarp Vilniaus ir atokesnių rajonų. Sieksime gerinti infrastruktūrą ir viešųjų paslaugų tinklą, kad šie atitiktų gyventojų poreikius, būtina skatinti bendruomeniškumą bei tarpkultūrinį dialogą“, –  pranešime sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Vykdant šį planą numatoma pritraukti investicijas ir stiprinti mažesnių regiono miestų ekonominį potencialą. Vilniaus regiono taryba turės  išskirti regioninės specializacijos kryptis ir parengti veiksmų planą.

Numatoma įsteigti bent 10 papildomų daugiafunkcių paslaugų įstaigų, kuriose bus vykdomos edukacinės ir bendruomeninės veiklos.

Žadama kurti regioninę Vilniaus viešojo transporto organizavimo sistemą, tvarkyti viešąsias erdves, infrastruktūrą, atnaujinti bibliotekų patalpas ir remti iniciatyvas, skatinančias bendruomeniškumą, pilietiškumą ir tarpkultūrinį  dialogą. 

Ketinama įgyvendinti ir kompleksinius miestų ir miestelių viešosios infrastruktūros ir kultūros infrastruktūros vystymo projektus Lentvaryje, Elektrėnuose, Rūdiškėse, Baltojoje Vokėje, Vievyje, Nemenčinėje, Juodšiliuose, Maišiagaloje, Pabradėje ir Šalčininkuose.

Vilniaus funkcinės zonos plėtros plano įgyvendinimo modelis bus paremtas Vietos plėtros fondu, kuris sudarys sąlygas pasinaudoti papildomomis finansinėmis galimybėmis darniai ir tvariai plėtrai. Šis finansinis mechanizmas derina subsidijas su palankesnio kreditavimo sąlygomis, privataus sektoriaus, užsienio investicijų plėtros schemomis ir novatoriškais finansiniais instrumentais, rašoma vyriausybės pranešime.

Planas rengiamas bendradarbiaujant su Švietimo ir mokslo ministerija, Kultūros ministerija, Susisiekimo ministerija, Finansų ministerija, Ūkio ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Tautinių mažumų departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir savivaldybėmis.

Parengtą Vilniaus funkcinės zonos plėtros planą tvirtins vidaus reikalų ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.