Lietuvoje

2018.06.27 10:11

V. Bakas: be opozicijos paramos NSGK siūlymų įgyvendinti nepavyks

ELTA 2018.06.27 10:11

Siekiant įgyvendinti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pateiktus siūlymus, reikės opozicijos paramos, sako NSGK pirmininkas Vytautas Bakas. Anot jo, jei politikai naudosis NSGK tyrimu ir jo išvadomis vien tam, kad atkeršytų politiniams oponentams, pasiekti pažangos mažinant šešėlinę politiką šalyje bus sunku.

Politikas pakartojo savo anksčiau deklaruotą poziciją, kad nepritaria naujų parlamentinių tyrimų iniciatyvoms, apie kurias kalba jo kolegos „valstiečių“ partijoje. V. Bakas akcentavo, kad svarbu užbaigus tyrimus priimti sprendimus, kurie neleistų, kad vykę korupciniai procesai pasikartotų ateityje. 

„Mes keliame tikslus įgyvendinti pradėtą tyrimą, per vasarą parengti svarbius įstatymus, ir tai pagrindinis akcentas, kuris apsaugotų valstybę nuo šešėlinės politikos. Be frakcijos ir opozicijos paramos, Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LRA-KŠS) tokie projektai yra neįmanomi. Pavyzdžiui, Civilinio turto konfiskavimo (įstatymo, – ELTA) nepavyktų priimti, jeigu būtų vien tik „valstiečių“ parama, tam reikia kalbėtis ir su opozicija“, – „Žinių radijui“ sakė V. Bakas ir pabrėžė, kad jis jau dabar kalbasi tiek su konservatorių, tiek su LRA-KŠS frakcijų Seime lyderiais. 

„Jei mes matysime, kad dėl asmeninio keršto ar bandymo pažeminti politinį oponentą vien dėl to, kad jis yra opozicijoje ar kad eina kažkokias pareigas – tai nėra prasminga. Tai tokiame procese jis nesuderinamas su sprendimais, apie kuriuos aš šneku“, – aiškino V. Bakas. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija birželio 22 d. nusprendė inicijuoti naują tyrimą dėl suinteresuotų asmenų neteisėtos įtakos politinei sistemai 2008–2016 metais.

V. Bakas nepritarė šiai partijos lyderio Ramūno Karbauskio iniciatyvai ir pareiškė, kad trauktųsi iš „valstiečių“ frakcijos, jei ši pradėtų naują parlamentinį tyrimą.

Seimas NSGK išvadas patvirtino birželio pradžioje. NSGK išvadose nurodoma, kad verslo grupės, tarp jų ir „MG Baltic“, darė neteisėtą įtaką politikams, o koncernas kelia grėsmę valstybės sąrangai.