Lietuvoje

2018.06.27 15:20

J. Milius žada skųsti teismo sprendimą: man svarbiausia reputacija

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius atleistas teisėtai, jokios procedūros pažeistos nebuvo. Tai konstatavo Vilniaus apygardos administracinis teismas, kuris atmetė J. Miliaus skundą.

J. Milius sako, kad nors dar nespėjo susipažinti su sprendimu ir pasikonsultuoti su teisininkais, jis norėtų sprendimą skųsti bei priduria, kad svarbiausia – reputacija.

„Aš būčiau linkęs skųsti [sprendimą], nes man svarbiausia yra reputacija, ne pinigėliai, ne grįžimas į darbą. Esu mokslų daktaras, tarptautinis ekspertas, buvau pradėjęs kalbas dėl diplomatinės tarnybos, tad man reputacija yra labai svarbi. (...) Esu šiuo metu užsienyje, paskaičiau [sprendimo] sakinį, kad procedūros nebuvo pažeistos, bet apie tai kalbos nebuvo. Buvo kalbama apie tai, ar ataskaita buvo svarstoma. Ataskaita buvo svarstoma, tą patvirtino netgi liudininkai, buvę ministrai. Nelabai supratau [sprendimo] esmės“, – LRT RADIJUI sako J. Milius.

Jo advokatų teigimu, ankstesnės vyriausybės nutarimas nepritarti jo veiklos ataskaitai buvo formalus pagrindas jį atleisti.

J. Milius norėjo, kad šis nutarimas būtų pripažintas neteisėtu, prašė jį grąžinti į pareigas bei priteisti negautą vidutinį darbo užmokestį. Teisėsauga J. Miliui yra pateikusi įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Įtariama, kad Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą Petrą Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, jog ji neskirtų nuobaudų už pažeidimus. J. Milius tai neigia.

Vilniaus apygardos administracinis teismas bylos nagrinėjimą atnaujino, kai Konstitucinis Teismas paties J. Miliaus prašymu paskelbė savo sprendimą, kad atleidimas Konstitucijai neprieštarauja.

Teisėsauga J. Miliui yra pateikusi įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Įtariama, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą Petrą Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ji neskirtų nuobaudų už pažeidimus. J. Milius savo kaltę neigia.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI