captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė grąžino Seimui Konkurencijos įstatymą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Konkurencijos įstatymo 13, 33 ir 39 straipsnių pataisas.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Konkurencijos įstatymo 13, 33 ir 39 straipsnių pataisas.

Atitinkamą dekretą valstybės vadovė pasirašė trečiadienį.

Seimo priimtos įstatymo pataisos numato, kad įmonė, pažeidusi Konkurencijos įstatymą ir teismui apskundusi Konkurencijos tarybos nutarimą, gali nemokėti jai paskirtos piniginės baudos tol, kol vyksta ginčas teisme. Prezidentės teigimu, tai sudarys sąlygas įmonėms piktnaudžiauti ir bylinėtis vien tam, kad vilkintų baudos sumokėjimą. Iki šiol baudą reikėjo sumokėti per 3 mėnesius nuo Konkurencijos tarybos sprendimo priėmimo dienos.

Pasak Prezidentės, būtina užtikrinti konkurencingą ekonomikos funkcionavimą, kad verslas negalėtų manipuliuoti nepagrįstai užkeltomis kainomis. O Seimo siūlomos pataisos kaip tik sukuria baudų vengimo terpę, kuri neskatins sąžiningos konkurencijos.

Be to, pagal dabar galiojančius įstatymus, Konkurencijos taryba gali atidėti baudos mokėjimą iki šešių mėnesių, jeigu įmonė dėl finansinės padėties negali sumokėti baudos laiku. Todėl, Prezidentės teigimu, papildomos įstatymo pataisos yra netikslingos.

Panaši praktika yra ir kitose Europos Sąjungos valstybėse - Vokietijoje, Belgijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Italijoje, Rumunijoje. Verslui apskundus konkurencijos institucijų sprendimus baudų mokėjimas nėra stabdomas. Kai kuriose valstybėse sąlygos dar griežtesnės - už laiku nesumokėtą baudą numatyti delspinigiai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...