Lietuvoje

2018.06.26 15:10

Dėl dingusios medienos Alytaus padalinyje kreiptasi į teisėsaugą

BNS 2018.06.26 15:10

Dėl Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Alytaus regioniniame padalinyje nustatytų neatitikimų tarp nukirstos ir faktiškai apskaitytos medienos kreiptasi į teisėsaugą. VMU vadovas Marius Pulkauninkas sako, kad kol kas įmonei ir valstybei padaryta tiksli žala nėra aiški.

„Tyrimo metu nustatyta eilė pažeidimų: apskaitos duomenų ir faktiškai nukirstos medienos trūkumai, neapskaityta mediena, kai kurios rūšies medienos trūkumas, kai kurių vidinių tvarkų pažeidimai“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė VMU direktorius Marius Pulkauninkas.

Anot jo, įmonei ir valstybei padaryta žala dar tikslinama.

„Žala kol kas pinigine išraiška įvardinti sunku. Matome, kad žala reikšminga padalinio ir įmonės mastu, tai tikrai ne šimtai tūkstančių eurų, tai didelės sumos. Jei tyrimas bus išplėstas į didesnių girininkijų skaičius, ta suma gali būti žymiai didesnė. Kol kas sumą įvardinti būtų spekuliacija, nes nėra tiksliai žinoma“, – sakė M. Pulkauninkas.

VMU antradienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kad būtų ištirta galbūt nusikalstamą veika Alytaus regioniniame padalinyje.

M. Pulkauninko teigimu, tarp už pažeidimus atsakingų asmenų yra ir gegužės pabaigoje nuo pareigų nušalinti trys padalinio darbuotojai, tarp jų – buvęs generalinio urėdo pavaduotojas Gintaras Visalga.

„Negalima sakyti, kad taip buvo visur, bet sakyti, kad tai išskirtinis atvejis, irgi naivu. Kiek tokių atveju buvo ar bus, negalime pasakyti. Plėsdami tyrimą norime gauti tuos atsakymus, jei tie atvejai bus identifikuoti, tyrimus plėsime“, – sakė M. Pulkauninkas.

M. Pulkauninkas, BNS nuotr.

Aplinkos viceministras Martynas Norbutas sako, kad reformavus valstybines miškų urėdijas siekiama didesnės kontrolės įmonės viduje.

„Vienas iš reformos tikslų buvo skaidrinti sistemą ir netoleruoti neskaidrių veiksmų pačioje įmonėje, siekis buvo užkirsti kelią galimai korupcijai“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė M. Norbutas.

Vidinis patikrinimas Alytaus regioniniame padalinyje pradėtas gegužės pabaigoje po to, kai nustatyti reikšmingi neatitikimai tarp nukirstos ir oficialiai apskaitytos medienos kiekių.