Lietuvoje

2018.06.26 11:53

S. Skvernelis nepritaria naujam parlamentiniam tyrimui

ELTA 2018.06.26 11:53

Premjeras Saulius Skvernelis nemano, kad Seimas turėtų pradėti naują parlamentinį tyrimą, nes, jo nuomone, tai nėra pirmo būtinumo darbas. 

„Manau, kad šiandien reikia susikoncentruoti į esminius dalykus, kas dar pavasario sesijoje liko, nes matome pagal darbotvarkę ir posėdžių skaičių, kad yra tikrai daug skubių darbų. Jeigu nebūtų koncentruotasi į įvairiausius tyrimus, tai šiandien nereikėtų kalbėti apie papildomus posėdžius ir darbą iki vėlaus vakaro“, – antradienį žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis. 

Jo teigimu, Seimo pagrindinis uždavinys yra įstatymų leidyba, o ne parlamentiniai tyrimai. 

„Seimo pagrindinis uždavinys yra įstatymų leidyba, o visi šitie tyrimai nėra pirmo būtinumo arba pirmos eilės darbai. Bet kokiam tyrimui turi būti suformuluoti konkretūs klausimai. Šiandien aš nematau, kad tą reikėtų daryti“, – sakė vyriausybės vadovas S. Skvernelis.

Tuo tarpu Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis neatsisako tokios iniciatyvos, sakydamas, kad jai jau pritarė „valstiečių“ frakcija. 

„Tyrimas turi būti tęsiamas, tai bus padaryta. Aš manau, kad kaip minimumas šitoje sesijoje bus surinkti parašai. Nežinau, ar šitoje sesijoje patvirtinsime, artėja atostogos. Bet kokiu atveju dauguma Seimo narių, manau, kad pasirašys. Vaidinasi, jie Seimui bus pateikti dar šitoje sesijoje“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis. 

Jis mano, kad specialioji tyrimo komisija bus sudaryta jau rudens sesijoje. 

„Aš negaliu garantuoti, ar bus pradėtos procedūros, nes mes patys nesame tikri, ar čia verta prieš atostogas tą komisiją sukurti, bet tikriausiai tada bus pirmajame rudens sesijos posėdyje sukurta“, – svarstė R. Karbauskis. 

Kaip ELTA jau skelbė, praėjusią savaitę Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai pritarė naujo parlamentinio tyrimo iniciatyvai. Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas R. Karbauskis sakė, kad naujas tyrimas yra reikalingas, kad būtų visuomenei atsakyta į daugelį klausimų. 

„Per NSGK vykdytą tyrimą buvo atsakyta į daugelį klausimų, kurie liečia galbūt verslo įtaką, bet iš tikrųjų daugelis dalykų net nebuvo paliesti tame tyrime, tai ir „Modus grupės“ klausimai, energetikos klausimai“, – yra sakęs frakcijos seniūnas. 

Jo teigimu, šiuo metu dar diskutuojama dėl tyrimo laikotarpio, apimties. 

Kai kurie „valstiečių“ frakcijos nariai, pavyzdžiui, Justas Džiugelis, naujam tyrimui nepritaria ir kalba net apie galimą frakcijos skilimą.

J. Džiugelis siūlė frakcijos seniūnui R. Karbauskiui pagalvoti, kas jam svarbiau, ar asmeninis interesas susidoroti su prezidente, konservatoriais, ar išsaugoti frakcijos vienybę.