Lietuvoje

2018.06.26 17:57

Nepasitikėjimo sulaukęs V. Semeška: susidūriau su lavina dezinformacijos

LRT.lt, BNS2018.06.26 17:57

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija (LVŽS) pradėjo rinkti parašus dėl nepasitikėjimo Vyriausiosios rikimų komisijos (VRK) nariu Viliumi Semeška. Pasak Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės, V. Semeška pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją apie savo išsilavinimą ir buvusią darbovietę – esą politikas nutylėjo, jog nėra įgijęs vidurinio išsilavinimo.

„Pastarosiomis dienomis susidūriau su lavina dezinformacijos ir bandymų apšmeižti mane, skleidžiant melagingas žinias. Esu principingas Druskininkų savivaldybės opozicijos atstovas, todėl savivaldybės administracija su meru Ričardu Malinausku priešakyje visomis įmanomomis priemonėmis bando mane palaužti. Neslėpsiu, kad tokį psichologinį spaudimą atlaikyti gana sunku, tačiau tiesa yra mano pusėje, ir tai dar kartą konstatavo prokuratūra“, – komentavo V. Semeška.

2017 m. rugsėjo 11 d. Seimui pateiktoje biografijoje, grafoje išsilavinimas V. Semeška nurodė, jog 1979–1988 m. mokėsi Druskininkų vidurinėje mokykloje. 2015 m. kandidatuodamas į Druskininkų savivaldybės tarybą VRK pateiktoje anketoje, grafose, kuriose pateikiama informacija dėl išsilavinimo, nurodė: „Vidurinis Vilniaus J. Tallat-Kelpšos aukštesnioji muzikos mokykla džiazinis fortepijonas“; Vidurinis Druskininkų vidurinė mokykla (...) Aukštasis Goethe-Institut Duisburg, Vokietija, vokiečių kalba“.

Tačiau, kaip rašoma LVŽS pranešime, prokuratūra konstatavo, jog V. Semeška galimai nėra įgijęs vidurinio išsilavinimo. Ši aplinkybė nurodyta Vilniaus apygardos prokuratūros 2018 m. birželio 19 d. nutarime, kuriame pažymėta, kad V. Semešką priimant į Vilniaus aukštesniąją ekonomikos mokyklą „buvo pažeista imperatyvi Švietimo įstatymo 6 straipsnio 1 dalies nuostata, kadangi stodamas į aukštesniąją mokyklą V. Semeška nebuvo įgijęs vidurinio išsilavinimo“.  

LVŽS frakcijos narės A. Širinskienės teigimu, Seimo narius nustebino ne tik melas apie mokyklos baigimą, bet ir konservatorių deleguoto VRK nario pateikta klaidinanti informacija apie mokslus Vokietijos aukštojoje mokykloje.  Iš viešai pateikiamos informacijos matyti, kad aukštosios mokyklos Goethe Institut Duisburg, kurioje V. Semeška, sprendžiant iš rinkėjams pateiktų duomenų, neva įgijo aukštąjį išsilavinimą, iš viso nėra, o V. Semeškos žiniasklaidos atstovams pateiktame dokumente – kalbos baigimo kursų sertifikate – be kita ko, nurodyta neteisinga asmens pavardė.  

A. Širinskienė sako, jog frakcijos nariams akivaizdu, kad V. Semeška, tiek kandidatuodamas į VRK, tiek į Druskininkų savivaldybės tarybą, pateikė neteisingus duomenis dėl savo išsilavinimo ir taip sąmoningai klaidino tiek savo rinkėjus, tiek ir Seimo narius, kurie priėmė sprendimą dėl jo skyrimo į VRK narius.

E. Genio/LRT nuotr.

Seimui pateiktoje biografijoje taip pat nurodoma, jog V. Semeška nuo 1997 m. spalio 1 d. iki 2002 m. birželio 15 d. ėjo įmonės GU Baltic UAB direktoriaus ir valdybos nario pareigas. 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimų duomenyse teigiama, jog V. Semeška vadovavo Vokietijos įmonei „G-U Baltic“.

Ši informacija, kaip teigiama pranešime, taip pat klaidinga, kadangi Lietuvos Juridinių asmenų registre nėra ir nebuvo registruotos nei GU Baltic UAB, nei „G-U Baltic“. Seimo narės teigimu, iš tiesų V. Semeška vadovavo įmonei UAB „Gretsch-Unitas Baltic“. Viešojoje erdvėje skelbiama, jog vadovaudamas šiai įmonei V. Semeška atliko įvairius teisės normoms ir gerai moralei prieštaraujančius veiksmus ir padarė įmonei šimtus tūkstančių litų siekusią žalą. 

„Galimai siekdamas, kad Seimo nariai ir visuomenė nesužinotų apie neteisėtus ir gerai moralei prieštaraujančius veiksmus, V. Semeška savo biografijoje nurodė neteisingą Vokietijos kapitalo įmonės UAB „Gretsch-Unitas Baltic“ pavadinimą. Beje, ši įmonė iš V. Semeškos prisiteisė žalos atlyginimą, viršijantį 100 000 litų. Turimomis žiniomis, V. Semeška yra turėjęs daug kitų teisminių ginčų“, – sako A. Širinskienė.

V. Semeška kalbėdamas BNS šiuos kaltinimus vadino juokingais, anot jo, įmonė pati, taip pat ir logotipe, naudojo pavadinimo santrumpą „GU Baltic“, ir jo darbas čia niekam nebuvo paslaptis.

V. Semeška: mano veikla ne visiems tinka ir patinka

V. Semeška pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ paviešino savo diplomų nuotraukas, o Druskininkų savivaldybės kaltinimus siejo su bandymu susidoroti.

„Joks ikiteisminis tyrimas net nepradedamas, jokių abejonių dėl mano įgytų diplomų teisėtumo nėra. Panašu, kad Druskininkų merui ir jo daugumai gali nepavykti pašalinti iš tarybos opozicijos narių, teismas sprendimą skelbs liepos pabaigoje. Žinoma, mano veikla VRK taip pat ne visiems tinka ir patinka, todėl net neabejoju, tad yra siekiančių įvairiais būdas iš komisijos išprašyti“, – rašė politikas.

Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS patvirtino, kad atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl aplinkybių, kaip V. Semeška buvo priimtas į aukštesniąją ekonomikos mokyklą, bet šis nutarimas apskųstas.

Anot jos, prokuratūra gavo Druskininkų savivaldybės komisijos pareiškimą, kuriame buvo iškeltos abejonės dėl galimai įvykdytos nusikalstamos veiklos ir V. Semeškos įgyto išsilavinimo teisėtumo.

„Šiuo metu prokuratūra priėmė sprendimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones, pavedus įvertinti, ar yra pagrindas ikiteisminį tyrimą. Šį sprendimą buvo pavesta priimti Alytaus apskrities VPK, tyrėjas priėmė sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą“, – sakė E. Martinonienė.

Anot jos, pareiškime nurodytos aplinkybės – 1994 metų, ir bet kokiu atveju jau suėjęs senaties terminas. Prokuratūros atstovė taip pat patvirtino, kad nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą yra apskųstas ir vyksta skundo nagrinėjimas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovas Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad V. Semeškos pateikti dokumentai išsklaido abejones dėl jo išsilavinimo, partija juo pasitiki.

„Eilinį kartą bandoma susidoroti su neparankiu VRK nariu, pats Vilius yra pateikęs visus dokumentus, pagal kuriuos jis yra įstojęs į aukštesniąją mokyklą. Jis buvo priimtas, buvo užskaityti dokumentai, kuriuos jis pateikė. Mano pasitikėjimą jis tikrai turi ir partijos taip pat“, – BNS sakė G. Landsbergis.

„Tai, kad (Druskininkų meras) Ričardas Malinauskas kovoja su neįtinkančiu savivaldybės tarybos nariu ir VRK nariu, nestebina, keisčiausia yra „valstiečių“ pozicija – R. Malinausko paliepimu lekia „daryti tvarkos“, – kalbėjo konservatorių vadovas.