Lietuvoje

2013.07.17 11:48

Pareigūnai atšaukia žadėtą protesto akciją

ELTA2013.07.17 11:48

Pareigūnai atšaukia šį penktadienį turėjusią vykti protesto akciją, kurios metu Europos Sąjungos valstybių vidaus reikalų ministrų neformalaus susitikimo metu basų pareigūnų choras Vilniuje planavo atlikti vergų chorą iš Giuseppe Verdi operos „Nabukas“.

Pareigūnai atšaukia šį penktadienį turėjusią vykti protesto akciją, kurios metu Europos Sąjungos valstybių vidaus reikalų ministrų neformalaus susitikimo metu basų pareigūnų choras Vilniuje planavo atlikti vergų chorą iš Giuseppe Verdi operos „Nabukas“.

„Ilgai diskutavę priėmėme sprendimą protestą atšaukti. Tiesiog šiuo metu vyksta intensyvios derybos su Vyriausybe, o jų metu protestuoti būtų nekorektiška“, – teigia Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimiras Banelis.

Kalbėdamas apie derybas jis teigia, kad pareigūnai Vyriausybei jau pateikė susitarimo su koalicine dauguma projektą, o šį penktadienį numatytos konsultacijos su Vyriausybės kancleriu ir jo komanda.

„Be to, sulaukėme kanclerio patikinimo, kad ponas Algirdas Butkevičius apie mūsų situaciją jau kalbėjo su koalicijos partneriais ir sulaukė jų pritarimo teisėsaugos sistemos problemų sprendimui“, – aiškina V. Banelis.

Pareigūnai reikalauja nuo 2014 metų sistemos finansavimą padidinti 100 mln. litų, o šiais metais – bent 10–15 mln. litų. Be to, siekiama, kad per dvejus metus sistemos finansavimas grįžtų į 2008 metų lygį.

„Judame į priekį. Aišku, džiaugtis dar anksti, nes konkrečių rezultatų kol kas neturime. Todėl Vergų arijos žodžius tiesiog dedame į stalčių. Neatmetu galimybės, kad mums jų dar prireiks, o pats choras bus žymiai didesnis ir auditorijos atitinkamos“, – sako NPPSS vadovas.

NPPSS vienija 5 tūkst. ugniagesių, pasieniečių, policininkų, viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, pataisos įstaigų darbuotojų, aplinkosaugininkų.

ELTA primena, kad prieš porą savaičių į Lietuvą atvykstančius Europos Komisijos narius jau pasitiko protestuojantys Lietuvos statutiniai pareigūnai.

Be to, praėjusią savaitę keturiuose Lietuvos pasienio postuose pasieniečiai ir muitininkai surengė itališkąją protesto akciją. Protestuodami prieš vidaus reikalų sistemos skurdinimą Medininkų, Lavoriškių, Šalčininkų ir Raigardo pasienio postuose pareigūnai kruopščiai ir pagal visas instrukcijas tikrino atvykstančius ir išvykstančius asmenis, krovinius, jų dokumentus, transporto priemones. Akcija truko dvi paras – iki ketvirtadienio.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius