Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.25 19:14

L. Linkevičius: atsparumas propagandai turi būti mūsų prioritetas

LRT.lt 2018.06.25 19:14

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 25 dieną Liuksemburge dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. „Pirmiausia turime pašalinti mūsų silpnąsias vietas – užkirsti kelią propagandiniams Rusijos kanalams, kurie transliuojami iš kai kurių ES valstybių narių, pasinaudojant mūsų europinės teisinės bazės spragomis“, – sakė L. Linkevičius.

Kaip rašoma pranešime spaudai, ES vyriausiajai įgaliotinei užsienio reikalams ir saugumo politikai Federicai Mogherini pristačius jau antrąją ataskaitą apie nuveiktus darbus įgyvendinant 2016 m. priimtą ES globalią užsienio ir saugumo politikos strategiją, Lietuvos užsienio reikalų ministras 2018–2019 metais pasiūlė pagrindinį dėmesį skirti vidiniam ir išoriniam ES atsparumui stiprinti. 

Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius taip pat paragino kolegas padėti Rusijos pilietinei visuomenei, nes Rusijoje vyksta nuolatiniai žmogaus teisių pažeidimai. Todėl ES turi susitelkti ir sutarti dėl taip vadinamo „Magnitskio sąrašo“ taikymo europiniu lygiu. Lietuvos ministras akcentavo, kad, kaip rodo patirtis, tik būdami vieningi ir veikdami kartu galime pasiekti rezultatų.

Ministras taip pat pažymėjo, kad ES saugumas glaudžiai susijęs su mūsų kaimynų atsparumu, todėl Rytų partnerystės politika, ypač Asocijuotų susitarimų ir reformų įgyvendinimas, turi būti ES prioritetas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi