Lietuvoje

2018.06.25 12:04

Lietus aplankė ne visus: stichinė sausra paskelbta dar 5 savivaldybėse

LRT.lt2018.06.25 12:04

Birželio 25 d. stichinė sausra apėmė dar penkias – Birštono, Druskininkų, Varėnos, Elektrėnų ir Šalčininkų rajono – savivaldybes, skelbia Hidrometeorologijos tarnyba.

Stichine sausra pagal aplinkos ministro patvirtintus stichinės sausros aktyviosios augalų vegetacijos laikotarpiu rodiklius yra laikomos sąlygos, kai sausrą apibūdinančio hidroterminio koeficiento (HTK) reikšmė, mažesnė nei 0,5 išsilaiko ilgiau nei 30 dienų. Plačiau apie tai, kaip Lietuvoje yra vertinamas sausringumas, galite pasiskaityti čia.

Alytaus, Marijampolės, Trakų r. ir Kalvarijos savivaldybių teritorijose, kur stichinės sausros rodikliai buvo pasiekti birželio 8 d., sąlygos nepasikeitė – šiuos rajonus stichinė sausra alina jau 18 dienų, o HTK mažesnis už 0,5 laikosi jau 48 dienas. Šakių rajone stichinės sausros rodikliai užfiksuoti birželio 17 d., tad stichinė sausra čia tęsiasi 9 dienas, o HTK mažesnis už 0,5 laikosi 39 dienas.

Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje stichinė sausra, užfiksuota birželio 8 d., baigėsi birželio 19 d. – Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje HTK < 0,5 išsilaikė 41 dieną.

Sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, tęsiasi 17 savivaldybių: Kaišiadorių, Jonavos, Širvintų, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Jurbarko, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Telšių, Rietavo, Mažeikių, Akmenės, Joniškio, Pasvalio, Panevėžio ir Rokiškio r. sav., tačiau atsižvelgiant į artimiausių parų orų prognozes, situacija šalyje turėtų keistis.

Plačiau apie kiekvienos dienos drėgmės sąlygas Lietuvoje galite skaityti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt