Lietuvoje

2018.06.25 13:24

Lukiškių aikštėje vandalai iškasė laisvės kovų dalyvių relikvijas

BNS 2018.06.25 13:24

Pirmadienio naktį vandalai nusiaubė Vilniuje, Lukiškių aikštės viduryje, būsimo memorialo centre užkastas relikvijas. Jos susijusios su Lietuvos laisvės kovomis.

„Šiąnakt įvykdytas vandalizmo aktas laisvės kovotojų memoriale. Sausio 12 ir vasario 16 dieną buvo pašventintos ir į memorialo centrą įleistos 111 relikvijų. Šiąnakt buvo išdaužytas viršus, ištrauktos kapsulės, bet iš keturių pavogta tik viena. Lankėsi kriminalistai“, – BNS pranešė Lukiškių aikštės sutvarkymo projekto vadovas architektas Kęstutis Akelaitis.

Jis sakė, kad tarp Lukiškių aikštėje palaidotų relikvijų buvo ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago ženklelis, kitų vadų daiktų. 

Patriotinės organizacijos šiemet palaidojo kapsules su šimtu relikvijų, susijusių su Lietuvos laisvės kovomis – sutarta, kad jos nebus judinamos taip išlaikant pagarbą.

Memorialas rekonstruotoje Lukiškių aikštėje turėjo būti pastatytas iki kitų metų gruodžio 1-osios, tačiau darbai nepradėti.

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės. Įstatymas tam, kas pagrobė didelės vertės svetimą turtą arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba pagrobė svetimą turtą dalyvaudamas organizuotoje grupėje, – numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Lukiškių aikštėje buvo įrengta niša, į kurią buvo įdėta (per du kartus) po dvi kapsules (sudėtos viena ant kitos) su relikvijomis bei jų aprašais. Niša buvo uždengta plastikiniu dangčiu, polistirolu, o ant viršaus betonuotas paminklinis akmuo su užrašais.

Memorialas rekonstruotoje Lukiškių aikštėje turėjo būti pastatytas iki kitų metų gruodžio 1-osios, tačiau darbai nepradėti.