Lietuvoje

2013.07.17 09:36

V. Gedvilas: V. Gapšys dar nėra nuteistas

ELTA2013.07.17 09:36

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas nemato problemos, kad teismo nuteistas Darbo partijos (leiboristų) pirmininkas Vytautas Gapšys neatsisako Seimo pirmojo vicepirmininko posto. Parlamento vadovas teigia, kad V. Gapšys nėra kaltas, kol Apeliacinis teismas nepaskelbė savo sprendimo.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas nemato problemos, kad teismo nuteistas Darbo partijos (leiboristų) pirmininkas Vytautas Gapšys neatsisako Seimo pirmojo vicepirmininko posto. Parlamento vadovas teigia, kad V. Gapšys nėra kaltas, kol Apeliacinis teismas nepaskelbė savo sprendimo.

„Jis dar nėra laikomas nuteistu, nes per 20 dienų gali apskųsti teismo sprendimą. Mes skubam ir stengiamės užbėgti įvykiams už akių, nereikėtų to daryti, o reikėtų palaukti Apeliacinio teismo sprendimo. Tada matysime, kokius išėjimo kelius pasirinks V. Gapšys“, – trečiadienį „Žinių radijui“ kalbėjo V. Gedvilas.

Seimo Pirmininko teigimu, šiuo metu reikia vadovautis nekaltumo prezumpcija – kol neįrodyta kaltė, V. Gapšys yra nekaltas.

„Šiuo metu jis turi galimybę gintis, įrodyti savo tiesas. Pagaliau yra Lietuvos Konstitucija ir nekaltumo prezumpcija. Mes negalime daryti įtakos nei teismams, nei įrodinėti visuomenei, kad be teismo žmogus yra kaltas“, – teigė V. Gedvilas.

Pasak parlamento vadovo, kol teismo sprendimas nėra galutinis, nėra jokios problemos, jog V. Gapšys eina Seimo vicepirmininko pareigas.

„Nematau jokios problemos, ikiteisminiai tyrimai vyksta jau daugiau nei 5 metai. Šis teismo sprendimas nėra galutinis. Kai bus galutinis, tada ir mes priimsime sprendimą. Nemanau, kad žmogus kaltas, kol neįrodyta jo kaltė. Tiesiog palaukime, laikas parodys“, – sakė V. Gedvilas.

Seimo Pirmininkas dar kartą patvirtino, jog visiškai pasitiki V. Gapšiu kaip savo pavaduotoju.

„Su V. Gapšiu jau dirbame beveik metus. Jis yra jaunas, gabus ir darbštus žmogus. Jokių pretenzijų dėl jo darbo Seime ar dėl jo einamų pareigų aš tikrai neturiu. Jis yra atsakingas už Seimo darbotvarkę - tai pakankamai sudėtinga sritis. Čia yra daug įvairių interesų [...], dažnai reikia ieškoti kompromisų, atsižvelgti į visų nuomones. Bet jis puikiai susitvarko su savo pareigomis ir tikrai neturiu jam jokių pretenzijų“, – užtikrino Seimo Pirmininkas.

V. Gedvilo teigimu, negalima anksčiau laiko asmens pasmerkti.

„Kiek yra teismų, kai žmogus būna teisiamas, bet teismas jį išteisina. Tai kaip po to galima pažiūrėti žmogui į akis, jeigu mes jį visą laiką kaltinome ir visaip puolėme?“ – retoriškai klausė V. Gedvilas.

Seimo vadovas patikino, kad koalicijos partneriai taip pat palaiko nuomonę, jog reikia palaukti Apeliacinio teismo sprendimo.

ELTA primena, jog liepos 12 d. V. Gapšys buvo nuteistas, jam skirta 35 tūkst. 750 litų bauda. Premjeras Algirdas Butkevičius ragino V. Gapšį atsistatydinti iš Seimo vicepirmininko posto, o prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, jog toleruodami teistą asmenį Seimo vadovybėje valdantieji kompromituoja save ir daro gėdą valstybei. Pats V. Gapšys iš pareigų trauktis neketina.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius