Lietuvoje

2018.06.23 12:51

Įspėja apie Joninių nakties pavojus

Evelina Želvytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.06.23 12:51

Artėjant Joninių nakčiai, draudikai įspėja apie šventinių laužų ir kepsninių ugnies pavojus. Pasak specialistų, dėl šalį užklupusios sausros ir išaugusios gaisrų rizikos gamtoje reikėtų elgtis ypač atsargiai.

Į žarijas įkritę telefonai, nuo laužo liepsnos užsidegę suoliukai, pavėsinės, ežero tilteliai, nukentėję žmonės. Tai – vasarą gamtoje dažniausiai įvykstančios nelaimės. Pasak draudikų, tokių įvykių skaičius šventiniais vasaros savaitgaliais, lyginant su kitais laisvadieniais, išauga perpus. 

Nelaimių skaičių pastaruoju metu ypač didina ir sausra. Karštos anglys, pabirusios ant sausos žolės, gali įplieksti aukštą ir pavojingą liepsną. Dėl šios priežasties Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad laužus kūrenti leidžiama ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų, svarbu atsakingai naudoti šašlykines, kepsnines, rūkyklas, baigus kūrenti laužą, jį reikia kruopščiai užpilti žemėmis arba vandeniu ir palaukti, kol jis visiškai nustos rusenęs.

Šventinį Joninių savaitgalį dirbs sustiprintos policijos pareigūnų pajėgos. Šalies keliuose bus rengiami  atsitiktiniai reidai vairuotojų blaivumui tikrinti. Kaip skelbia policija, dėl neblaivių vairuotojų kaltės šiemet įvyko 84 avarijos. Per jas  6 žmonės žuvo, 110 sužeista.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.