Lietuvoje

2018.06.22 16:54

Mirė skulptorius, dailininkas, buvęs Lietuvos televizijos operatorius J. G. Ruzgas

LRT.lt2018.06.22 16:54

Po ilgos ir sunkios ligos, eidamas 85-uosius metus, birželio 21-osios pavakarę mirė žinomas Lietuvos dailininkų ir žurnalistų sąjungų narys, skulptorius ir operatorius Juozas Gerutis Ruzgas. 

Mieste prie Nemuno ir Neries pradėjęs savo ilgą ir prasmingą kūrybinį gyvenimą, jį čia ir baigė, palikdamas Kauną ir Lietuvą puošiančias skulptūras, fasadų bareljefus ir horeljefus.

1967 metais J. G. Ruzgas priimtas į Lietuvos dailininkų sąjungą, bet, KGB reikalavimu, iš jos buvo pašalintas. Tik 1988-aisiais, Lietuvos Atgimimo metais, J. G. Ruzgas buvo reabilituotas ir grąžintas į LDS. 

J. G. Ruzgas, dar vaikystėje pamilęs fotografiją, baigė Kauno vidurinę dailės mokyklą. Studijuodamas tuometiniame Valstybiniame dailės institute Vilniuje, 1956 metais sukūrė Lietuvoje pirmąjį mėgėjišką vaidybinį filmą „Stipendija juokiasi“. Laimėta premija ir profesionalų įvertinimas, studentui duris atvėrė Lietuvos televizija. Nuo 1959 iki 1964 metų Juozas Gerutis LTV dirbo operatoriumi-dailininku.

1959 metais kūrėjas buvo priimtas į tuometinę Lietuvos žurnalistų sąjungą, kurioje aktyviai dalyvavo beveik 60 metų. Su vaizdo kamera kolega nesiskyrė iki paskutinių savo gyvenimo metų ir stengėsi įamžinti viską, kur tik ėjo. Ypač vertingi yra operatoriaus užfiksuoti džiugūs ir dramatiški 1988–1991 metų Lietuvos įvykiai. 

Birželio 22-ąją, šeštadienį, 16 val. urna su Juozo Geručio Ruzgo palaikais bus pašarvota a. a. skulptoriaus kūrybinėse dirbtuvės (Lankos g. 22 A). 

Sekmadienį 9 val. Vytauto Didžiojo bažnyčioje už jo vėlę bus aukojamos šv. Mišios. Tą pačią dieną 16.15 val. Urna bus išvežama į Karmėlavos kapines.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.