Lietuvoje

2018.06.22 17:40

Seimo „valstiečiai“ palaimino naują parlamentinį tyrimą

ELTA2018.06.22 17:40

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai pritarė naujo parlamentinio tyrimo iniciatyvai. Tai po penktadienį vykusio frakcijos posėdžio žurnalistams pranešė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Pasak jo, nutarimo projektą dėl specialiosios tyrimo komisijos sudarymo planuojama įregistruoti dar šioje besibaigiančioje Seimo pavasario sesijoje, bet dėl jo balsuoti numatoma rugsėjo 10 dieną prasidėsiančioje Seimo rudens sesijoje.

„Klausimai dar nėra iki galo patvirtinti, dar jie galėtų būti iki antradienio pildomi, taisomi“, – sakė R. Karbauskis.

Jo nuomone, naujas tyrimas yra reikalingas, kad būtų visuomenei atsakyta į visą eilę klausimų. „Per NSGK vykdytą tyrimą buvo atsakyta į daugelį klausimų, kurie liečia galbūt verslo įtaką, bet iš tikrųjų daugelis dalykų net nebuvo paliesti tame tyrime, tai ir „Modus grupės“ klausimai, energetikos klausimai“, – sakė frakcijos seniūnas.

Jo teigimu, šiuo metu dar diskutuojama dėl tyrimo laikotarpio, apimties. „Bet manau pozityvu yra ta prasme, kad visuomenė vis daugiau ir daugiau žinos“, – sakė R. Karbauskis.

Jis nesiėmė atsakyti, kiek laiko truks naujas tyrimas, bet, jo žiniomis, pirminiame variante yra kalbama apie tai, kad iki 2019 metų birželio. Tačiau, anot jo, tai dar tik projektas, kuris gali keistis.

Kai kurie „valstiečių“ frakcijos nariai, pvz. Justas Džiugelis, naujam tyrimui nepritaria ir kalba net apie galimą frakcijos skilimą, tačiau R. Karbauskis nemato tame didelės problemos.

„Jei vieno ar kelių žmonių pasitraukimą iš frakcijos galima vadinti atskilimu, tai vadinkime tai atskilimu. Man truputį keista, kada atskilimu vadinama, sakykime, vieno, dviejų ar penkių procentų Seimo narių kažkokius veiksmus. Jeigu šnekėti apie nuomonių skirtumą, mes dabar balsavome, trys susilaikė dėl šito sprendimo, o visi balsavo už tai, kad toks tyrimas būtų“, – aiškino R. Karbauskis.

Palikęs frakcijos posėdį Seimo narys J. Džiugelis siūlė frakcijos seniūnui pagalvoti, kas jam svarbiau, ar asmeninis interesas susidoroti su prezidente, konservatoriais ar išsaugoti frakcijos vienybę.

R. Karbauskis atmeta kaltinimus dėl siekio susidoroti. „J. Džiugelio fantazijų nenoriu komentuoti. Man asmeniškai tikslo tirti būtent prezidentę nėra ir niekaip jo negali būti. Bandymas kai kurių žurnalistų sureikšminti prezidentės klausimą šitame tyrime, šitame kontekste yra tikrai dirbtinis, nes tai yra vienas epizodas ir jis pakankamai menkas visos šios situacijos mastelyje“, – teigė R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt