Lietuvoje

2018.06.22 16:10

VTEK prašoma išaiškinti, ar premjeras nesiekė asmeninių tikslų dėl atliekų deginimo gamyklos

LRT.lt2018.06.22 16:10

Seimo nariai Gabrielius Landsbergis ir Andrius Kubilius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydami išaiškinti, ar ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio dėmesys netoli premjero namų statomai atliekų deginimo gamyklai nėra viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo pažeidimas, rašoma pranešime spaudai.

Parlamentarai atkreipia dėmesį į 2018 m. birželio 13 d. S. Skvernelio susitikimą vyriausybėje su atliekų deginimo projektus Vilniuje ir Kaune įgyvendinančios įmonės „Lietuvos energija“ vadovu Dariumi Maikštėnu. Po susitikimo viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie tai, jog po susitikimo buvo nutarta keisti atliekų deginimo planus ir perskirstyti jų kiekius, dalį Vilniaus atliekų vežant deginti į Kauną.

Parlamentarai VTEK prašo išnagrinėti susidariusią situaciją ir įvertinti, ar premjeras savo veiksmais nepažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 11 straipsnio 1 dalies, nustatančios, jog asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, draudžiama dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip paveikti sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą. Taip pat prašoma nustatyti, ar ministras pirmininkas neturėjo deklaruoti galimo interesų konflikto bei nusišalinti nuo sprendimų, susijusių su šiukšlių deginimo projekto Vilniuje vystymu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.