Lietuvoje

2018.06.22 11:25

Kraiteliai ankstukų šeimoms: siūlo svarbią pagalbą, kai nežinai, ko paklausti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.22 11:25

Vienas iš dešimties Lietuvos naujagimių gimsta anksčiau laiko. Reaguojant į tai, šalyje startavo pirmoji Lietuvoje paramos akcija, skirta neišnešiotiems naujagimiams. Paramos projekto „Ankstukai“ vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė pažymi, kad su netikėtu įvykiu susidūrusioms šeimoms skiriami kraiteliai – labai svarbi pagalba.

Paramos projekto „Ankstukai“ vadovė pabrėžia, kad neplanuotam vaiko gimimui šeimos nebūna pasiruošusios tiek morališkai, tiek psichologiškai, tiek finansiškai, tad kraitelio poreikis yra didelis.

„Šeima patiria didžiulį stresą, šoką, išgyvenimą. Tai iššūkis visai šeimai. Šis kraitelis sudarytas iš daugelio dalykų, atrinktų tėvų. Tarp jų, pavyzdžiui, knyga „Ankstukas“. Ji yra ta pagalba, kai tu nežinai net ko paklausti. Kvailų klausimų nėra, reikia klausti visko. <...> Kraitelyje taip pat yra įvairių priemonių vaikeliui, drabužių“, – pasakoja A. Speičytė-Radzevičienė.

Jos teigimu, neišnešiotų naujagimių, kurie gimsta 2–3 mėnesiais anksčiau, Lietuvoje kasmet po truputį vis daugėja, pernai jų buvo daugiau nei 2700.

Daugiau apie tai – įraše.

Populiariausi

Karantinas
8

Lietuvoje

2021.03.06 09:32

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai fiksuojami įmonėse, darželiuose ir vienuolyne

per praėjusią parą – 450 naujų koronaviruso atvejų, 10 žmonių mirė; atnaujinta 11.10
8