Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.20 19:50

Tirs VRK pirmininkės L. Matjošaitytės elgesį

LRT.lt 2018.06.20 19:50

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės Lauros Matjošaitytės elgesio. Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka deklaruoti gautas dovanas bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti, teigiama pranešime spaudai.

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Jame nurodoma, kad L. Matjošaitytei VRK sprendimu gegužės 29 d.–birželio 1 d. buvo suteiktos kasmetinės atostogos, o gegužės 28–31 d. ji, esą, dalyvavo simpoziume Portugalijoje, kur skaitė pranešimą privačios bendrovės organizuotame renginyje kaip VRK pirmininkė.

Pranešime keliamas klausimas, ar renginio organizatorius L. Matjošaitytei neatsilygino, neapmokėjo kelionės, maitinimo išlaidų ir pan. Pranešime taip pat teigiama, kad VRK pirmininkė VRK posėdžių metu nenusišalina sprendžiant klausimus dėl savo pačios komandiruočių į užsienį.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi