Lietuvoje

2018.06.20 16:20

Panevėžio administracijos vadovas STT apklaustas kaip specialusis liudytojas

BNS2018.06.20 16:20

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Panevėžio miesto savivaldybės galimos korupcijos tyrime administracijos vadovui Rimantui Paužai suteikė specialiojo liudytojo statusą.

Metus savivaldybės administracijai vadovaujantis R. Pauža BNS patvirtino, kad kaip specialusis liudytojas antradienį pareigūnų apklaustas ir jo pavaduotojas, ankstesnis administracijos vadovas Tomas Jukna, su pareigūnais bendravo ir Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas.

„Tiesiog kitokio statuso ir negali būti, tik specialusis liudytojas, nes esi tiesiogiai pareigomis susijęs. Ir mano pavaduotojas, ir aš“, – BNS patvirtino R. Pauža.

Šis statusas reiškia, kad asmuo liudijo apie savo veiksmus, tačiau pareigūnams trūksta duomenų pripažinti jį įtariamuoju.

R. Pauža sako pasirašęs susitarimą, kad neatskleis ikiteisminio tyrimo informacijos, todėl negali komentuoti, ko teiravosi pareigūnai.

Parlamentaras Povilas Urbšys BNS patvirtino, kad teisėsaugos pareigūnai antradienį atliko kratą jo įkurto judėjimo „Kartu“ būstinėje Panevėžyje, jie ieškojo sutarčių ir dokumentų, susijusių su įmonėmis „Alora“, „Spinter tyrimai“, „Duomenų projektai“, rinkodaros programos „Panevėžio atsinaujinimas“ 2018-2023 metų planu.

BNS žiniomis, STT pareigūnų akiratyje taip pat atsidūrė viešieji pirkimai, susiję su Aukštaitijos sporto komplekse planuojamu 50-ies metro plaukimo baseinu, požeminių konteinerių viešųjų pirkimų konkursai.

R. Pauža tikino bent jau dėl rinkodaros programos jokių dokumentų nepasirašęs: „Tikrai nedalyvavau šiame procese“.

Dėl kitų įmonių jis nebuvo tikras, sakydamas, kad į kai kurias sutartis „gilinasi paviršutiniškai“.

BNS nuotr.

„Nenorėčiau klaidinti, reikėtų kelti dokumentus, sutarčių pasirašau labai daug, kažkodėl specialiai nesu užfiksavęs, reikėtų klausti darbuotojų. Supraskite administracijos direktoriaus darbą: rengia specialistai, derina teisininkai, aš pasirašau tik kaip vadovas, ypatingai nesigilindamas, tik užtikrindamas skaidrų procesą“, – sakė direktorius.

Anot jo, Panevėžio baseino konkursas nutrauktas įsikišus Viešųjų pirkimų tarnybai, kuri konkurso sąlygose nustatė galimą konkurencijos ribojimą – žadama skelbti naują konkursą.

„Jie traktavo, kad yra per aukšti keliami reikalavimai rengėjui, nors, mano manymu, jie tikrai nėra per aukštai reikalauti, kad projektuotojas būtų parengęs bent vieną projektą, ir net ne 50, o 25 metrų baseino projektą, kur Lietuvoje tikrai yra tokių objektų pastatyta (...). Mes turime praktikos, kai laimi nekvalifikuoti specialistai, neįmanoma su jais susikalbėti, jie pateikia nekokybišką produkciją“, – sakė jis.

STT antradienį įtarimus pareiškė Panevėžio merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, jo patarėjai Gintarei Maskoliūnienei ir trims verslo atstovams. Iš viso STT antradienį skelbė sulaikiusi penkis asmenis.

R. M. Račkauskas Panevėžio meru buvo išrinktas kaip judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovas. Kilus nesutarimams su parlamentaru Povilu Urbšiu, iš šio judėjimo pasitraukė beveik visa savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant patį merą.

Pareigūnai taip pat atliko kratas asmenų darbo vietose bei namuose, iš Panevėžio miesto savivaldybės ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

STT įtaria, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

R. Pauža sako neturintis duomenų, kad R. M. Račkauskas galėjo teikti neteisėtus nurodymus, tikino pats taip pat dirbęs tik vadovaudamasis įstatymais.

„Pats tokių nurodymų niekada neduodu, dirbame oficialiai, kiekvienam veiksmui yra juridinis pagrindas – tarybos sprendimas, ar kiti“, – tikino adminstracijos direktorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.