Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.20 19:42

Policininkai, medikai sako esantys pasirengę iššūkiams per Dainų šventę

BNS 2018.06.20 19:42

Policijos ir sveikatos apsaugos sistemos atstovai sako esantys pasirengę iššūkiams, kilsiantiems per liepą vyksiančią šimtmečio Dainų šventę.

„Visa sveikatos apsaugos sistema yra pasiruošusi suteikti visokeriopą pagalbą, jeigu ji bus būtina“, – žurnalistams Vilniuje trečiadienį sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Pasak viceministro, renginių vietose iš viso budės 32 greitosios pagalbos ekipažai ir medicininį išsilavinimą turintys savanoriai. Juos bus galima atpažinti iš baltų marškinėlių su pavaizduotu greitosios pagalbos ženklu.

Renginių vietose taip pat bus įrengtos specialios palapinės su būtiniausia greitosios medicinos pagalbos įranga. Tuo metu Vaikų ligoninė ir kitos ligoninės Vilniuje šventės metu sustiprins budėjimus.

Sveikatos apsaugos viceministras paragino gyventojus ypač pasirūpinti vaikais – nepalikti jų vienų, tinkamai aprengti.

„Jeigu tėvai tvarkingai rūpinsis vaikais, tai tokiu atveju mes neturėsime darbo. Tikimės, kad taip ir bus“, – sakė A. Šešelgis.

Tuo metu policija nuo pernai rengėsi Dainų šventės metu galbūt kilsiančiomis problemomis, kaip eismo, žmonių spūstys, galimos vagystės ar plėšimai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkas Saulius Klebavičius sakė, kad pareigūnų skaičius išaugs visame mieste.

„Žinome, kad padaugės ir transporto priemonių, ir autobusų, ir šiaip žmonių. Taip, mes į tai kreipiame dėmesį ir planuojame skirti papildomas priemones“, – teigė pareigūnas.

Dainų šventės metu Vilniaus centre ir jo prieigose bus ribojamas eismas, taip pat bus draudžiama statyti automobilius kai kuriose aikštelėse.

Policija ragina šventės dalyvius ir žiūrovus į renginių vietas vykti viešuoju transportu. Šventės dalyviams jis bus nemokamas viso renginio metu. Gyventojai viešuoju transporto nemokamai galės važiuoti liepos 6 dieną.

„Raginame žmones iš anksto pasirūpinti kelione“, – sakė S. Klebavičius.

Dainų šventė Vilniuje vyks liepos 1-6 dienomis, į renginį atvyks 36 tūkst. dalyvių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi