Lietuvoje

2018.06.19 19:50

T. B. Burauskaitė: nė vienas Seimo narys slapta nebendradarbiavo su KGB

BNS2018.06.19 19:50

Nė vienas iš šios kadencijos Seimo narių slapta nebendradarbiavo su KGB, sako patikrinimą atlikusio Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovė.

„(Šiame Seime – BNS) nėra sąmoningai, slaptai bendradarbiavusių“, – BNS antradienį sakė Teresė Birutė – Burauskaitė.

Tai ji sakė Seimo nariui Zbignevui Jedinskiui pareiškus, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) netikrina kandidatų rinkimuose anketų, ar jie teisingai nurodo savo ryšius su KGB.

Pagal įstatymus, kandidatai į Seimo narius, prezidentus privalo nurodyti, ar bendradarbiavo su buvusiomis Sovietų Sąjungos represinėmis struktūromis. Jeigu toks bendradarbiavimas buvo, šis faktas nurodomas kandidato plakate. 

T. B. Burauskaitė teigė, kad VRK 2016 metais nepaprašė patikrinti kandidatų Seimo rinkimuose.

Ji tvirtino, kad iki tol komisija kandidatus rinkimuose imdavosi tikrinti laiku.

„Visada nustatinėdavome, visada kreipdavosi, ar tai vietiniai rinkimai, ar prezidento, ar Seimo. Visada tikrindavome“, – kalbėjo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė.

Buvęs VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas tvirtino, kad VRK 2016 metais lygiai taip pat paklausė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro informacijos apie kandidatus į Seimą.

„Negali būti. Negalėjome praleisti. Nežinau, kodėl ji (T. B. Burauskaitė) taip sako“, – BNS teigė Z. Vaigauskas.

Antradienį Z. Jedinskis Seimui pristatė įstatymo projektą, kuriuo būtų paviešintos prisipažinusių ir dabar valstybės paslaptimi laikomų buvusių KGB bendradarbių pavardės. 

Pateikdamas projektą parlamentaras rodė gegužės 8 dieną VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės pasirašytą raštą, kuriuo ji prašo Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovės patikrinti dabartinius Seimo narius dėl jų ryšių su KGB.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.